Μετάβαση στο περιεχόμενο

Kατόψεις


ioasn

Recommended Posts

Καλησπέρα ,
Είμαι φοιτητής Ηλεκτρολογος Μηχανικός και θέλω να κάνω την ηλεκτρολογική εγκατάσταση μιας πολυκατοικίας η οποία αποτελείται από :
-Yπογειο
-Ισογειο με πιλοτή και ένα μικρό κατάστημα
-2 ορόφους που αποτελούνται από 2 ανόμοια διαμερισμέτα ο καθένας ( οι 2 οροφοι μπορει να ειναι ακριβως ίδοι)

Ωστόσο για να κάνω την μελέτη μου χρείαζομαι κατόψεις σε επέκταση .dwg .Υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει τέτοιου τύπου κατόψεις ή εαν γνωρίζει που μπορω να βρω:

Ευχαριστώ

 

Υ,Γ, ήδη έχω ψάξει στο διαδίκτυο ωστόσο δεν έχω βρει κάτι

Edited by ioasn
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα και εδώ μήπως σου είναι χρήσιμα

 

http://www.4m.gr/services/meletes.html

 

Δυστυχως αυτα ειναι σε επεκταση .BLD

Link to comment
Share on other sites

Εχει και dwg

Δες με προσοχή χωρις βιασύνη

 

Επικουρικά αν αφιερώσεις χρόνο να κανεις μόνος σου κατόψεις στο autocad θα εχεις ενα τεράστιο όφελος γνώσης που θα σου ειναι πάντα χρήσιμο

 

Αντέγραψε κατι που να υπάρχει έστω σε εικόνα δεν χρειάζεται να κανεις σύνθεση του κτιρίου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Επικουρικά αν αφιερώσεις χρόνο να κανεις μόνος σου κατόψεις στο autocad θα εχεις ενα τεράστιο όφελος γνώσης που θα σου ειναι πάντα χρήσιμο

 

Επιπλέον μπορείς να κάνεις convert το .bld σε .dwg. 

Δε χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα, γίνεται πολύ εύκολα και online, αλλά σίγουρα η γνώση που θα αποκτήσεις κάνοντάς το μόνος σου θα σε ωφελήσει πολύ περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.