Μετάβαση στο περιεχόμενο

αναζήτηση βοηθητικού τρόπου θέρμανσης σε μπάνιο


batachristos

Recommended Posts

Χαίρετε!!!

από πέρυσι που άρχισα να αναζητώ τρόπο διόρθωσης της κατάστασης στο μπάνιο 7μ2 , αποκλείω την προσθήκη σώματος και καταλήγω λόγο οικονομικών σε έναν βοηθητικό τρόπο της στιγμής.

 

όταν λοιπόν ένα μέλος της οικογενείας θα θέλει να κάνει το μπάνιο του (εκεί είναι το πρόβλημα) θα ανάβει τη συσκευή 5 λεπτά πιο πριν για να κάνει τη δουλειά του.

αυτή η συσκευή θέλω να είναι πολύ καλύτερη από το αερόθερμο τοίχου petrom 2000w που έχω καθώς είναι της πλάκας & αργεί πολύ να ζεστάνει το χώρο .

υπάρχει μια πετσετοκρεμάστρα νίκελ στο χώρο αλλα κάνει μόνο για τις πετσέτες.

ένας convectorας 2000w που δανείστηκα μου άφησε πολύ καλύτερες εντυπώσεις και θέλω να ρωτήσω τους πιο έμπειρους τι θα με βοηθήσει πιο πολύ;

μια αδιάβροχη θερμάστρα κρυστάλλων χαλαζία , ένας convectorας, ένα καλύτερο αερόθερμο ή κάτι άλλο θα κάνει το μπάνιο ''φούρνο'';

πια συσκευή είναι πιο φιλική στον άνθρωπο όταν είναι βρεγμένος και ποια συμφέρει σε σχέση με την απόδοσή της;

 

καθώς σε μια γωνία έχω και μύκητες (μαυρίλα) ένας αφυγραντήρας θα βοηθούσε; 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις το μπάνιο είναι χώρος με μεγάλη υγρασία και ειδικά με ατμούς… πρόσεχε τι βάζεις. Από τα λίγα που είδα να διαλέγεις πας φιρί φιρί να ζεσταθείς όχι σε 5 λεπτά αλλα σε μερικά δεύτερα άμα σου κάνει τόξο εκεί μέσα…

Link to comment
Share on other sites

Ή πιο μεγάλη πετσετοκρεμάστρα που έχεις ώστε να σου ζεστάνει τον χώρο.

Ή ηλεκτρικές συσκευές που θα βάλεις να έχουν σχεδιασμό για μπάνιο. (θεωρητικά έχουν ειδική προστασία η καλωδίωση τους). Τώρα αν είναι Κινέζικα Γ διαλογής δεν ξέρω την αξιοπιστία τους.

Επικουρικά ο χώρος δεν ζεσταίνεται και από τον διάδρομο που έχει πρόσβαση σ αυτόν? Ή είναι γενικά πιο απομονωμένο θερμικά?

Link to comment
Share on other sites

Didonis πιο μεγάλες πετσετοκρεμμάστρες που να αποδίδουν περίπου 2000Kcal δεν υπάρχουν και ιδικά σε χρωμέ (νίκελ).

αν πρόσεξες στις συσκευές ξεκινάω με την λέξη ''αδιάβροχη'' και αν μπεις σε κάποιες απο αυτές που παρέθεσα θα δεις οτι είναι ''μπάνιου''.

ο χώρος ζεστένεται και απο τον διάδρομο αλλά δεν φτάνει.

 

ΜοοnLoop οτι παρέθεσα είναι ψαγμένο και για μπάνιο ή μόνο για μπάνιο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.