Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΑΑΔΗΣΥ: Σύμφωνη γνώμη για την Μετάθεση της ημερομηνίας έναρξης της χρήσης του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.


Alessio

Recommended Posts

@kpapaxr

Τα εξοδα κ ο χρονος μεταβασης δεν μπαινουν απαραιτητα στην εκπτωση, εκτος κι αν μιλαμε για εργο στα ορια μικρης αναθεσης...εγω τουλαχιστον δεν τα βαζω! Υπαρχουν ομως πολλοι μαχιμοι συναδελφοι που κυνηγανε εργα εκτος νομου, εκτος περιφερειας κτλ!

Οσο για τα συμφεροντα, ειμαι σε θεση να ξερω οτι μεγαλο μερος του τεχνικου συνδικαλιζομενου κοσμου κ μαλιστα ανωτερων ταξεων δε θελουν ηλεκτρονικη δημοπρασια γιατι θα σημσνει το τελος των μικρων εκπτωσεων, που για πολλους εξ αυτων ειναι ο μονος τροπος που επιλεγουν να παρουν εργο!

@Kane οι ετερορρυθμοι δεν μπορουν να εκπροσωπησουν, πως θα γινει αυτο που λες;

Edited by AKK
Link to comment
Share on other sites

@Kane οι ετερορρυθμοι δεν μπορουν να εκπροσωπησουν, πως θα γινει αυτο που λες;

 

Ισως ήμουν λιγο υπερβολικός αλλα κατάλαβες τι εννοώ. Σε μια ΟΕ με 3 μέλη, (γνωρίζω περίπτωση κι είναι φίλος) και οι 3 κατεβαίνουν ταυτόχρονα. 

 

Στην Ε.Ε. μόνον ο ομόρρυθμος εταίρος εχει δικαίωμα εκπροσώπησης;

 

Εχω τύχει σε δημοπρασία, να εχει καταθέσει φάκελο για λογαριασμό ΑΤΕ υπάλληλος της (εργάτης που τον γνωρίζω επίσης προσωπικά μιας και...μένει στη διπλα γειτονια)

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!

Παντως αν το δεις απο την αλλη, σε σχεση με εποχες μαθηματικου τυπου, ειναι μεγαλη προοδος να ζητειται νομιμος εκπροσωπος...Στις ΑΤΕ με αποφαση ΔΣ οριζονται κ ασχετοι

Link to comment
Share on other sites

Σαφως κ συμφωνω! Τον μ.τυπο τον ανεφερα γιατι τοτε ξαναειχαμε αντιγραφα! Οποτε προφανως κ αστειευομουν!

Για να αντιστρεψω τη ροη,αν μεσω ηλεκτρονικοτητας σου παρειχετο η δυνατοτητα να μετασχεις σε τρεις δημοπρασιες, εξαλειφιντας το τωρινο πλεονεκτημα της οε του φιλου σου, πως θα αντιδρουσες;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.