Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φθορά σε Ανελκυστήρα - Υποχρέωση αποζημίωσης


Dimitris Polyzos

Recommended Posts

άμα δεν χωρά πόρτα υπαρχουν και light curtains

τι ψάνχεις τωρα ρε με το λαμογιο;

 

εχει ελειματικό -2500 και μαλλον θα θελε να βγαλει ζημιες απο καινουργιο ένοικο (εμένα.)

 

αν δεν ειχα αλλα αγχη θα το ετρεχα με καταγγελια και θα φευγα και απο το σπιτι με το ίετσθ θέλω.

Link to comment
Share on other sites

τι ψάνχεις τωρα ρε με το λαμογιο;

 

εχει ελειματικό -2500 και μαλλον θα θελε να βγαλει ζημιες απο καινουργιο ένοικο (εμένα.)

 

αν δεν ειχα αλλα αγχη θα το ετρεχα με καταγγελια και θα φευγα και απο το σπιτι με το ίετσθ θέλω.

Φίλε μου τον ιδιοκτήτη τον σκέφτηκες? Αυτός τι φταίει? Δεν λέω έπεσες σε πονηρό αλλά από εσένα ξεκίνησε. Θέλεις να βγεις και από πάνω και να την πληρώσει αυτός που σου νοίκιασε το σπίτι? Εκτός αν αυτός είναι ο διαχειριστής..
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά  θα τα συζητούσαμε αν είχε χτυπήσει ο ενοικιαστής από το ποδήλατο;

 

Τότε ποιός θα ήταν ο υπεύθυνος;

 

Αν στη θέση του ποδηλάτου ήταν το χέρι του ενοικιαστή ποιός θα ήταν υπόλογος;

 

Κάποια πράγματα θα πρέπει να τα βλέπουμε από τη μεριά της ασφάλειας!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό είχε συζητηθεί και σε άλλο forum του διαδικτύου.

 

Όπως αναφέρθηκε και εκεί, κάλεσε δικό σου τεχνικό να ελέγξει τις φθορές και τις ζημιές παρουσία διαχειριστή και να σου αναφέρει το κόστος.

 

Σύγκρινε τα κόστη που θα σου αναφέρει ο διαχειριστής και ο τεχνικός που θα καλέσεις εσύ και αποφάσισε ανάλογα το ύψος του ποσού.

 

Αν δεν έχεις να πληρώσεις την ζημιά πες τους να γίνει ΓΣ, να παραδεχτείς οτι την ευθύνη την φέρνεις εσύ και θα πληρώσεις εσύ το ποσόν αλλά λόγω του οτι δεν μπορείς να πληρώσεις εφαπαξ την αμοιβή του τεχνικού, να βρεθεί κάποιος τρόπος να περαστεί στα κοινόχρηστα και εσύ να πληρώσεις μετά με δόσεις, υπέγραψε και κάποιο συμφωνητικό ώστε να γίνεις πιστευτός στην πολυκατοικία και οχι να νομίζουν οτι θα πληρώσουν οι άλλοι και εσύ θα την κάνεις με ελαφρά.

 

Αυτά από εμένα.

 

ΥΓ: Πάντως για τις ζημιές που ανέφερες στην καμπίνα του ανελκυστήρα, δεν είμαι του χώρου αλλά λογικό μου φαίνεται ένα κόστος μεταξύ 300 - 500ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.