Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μείωση της Δαπάνης ως 33% με το Νυχτερινό Ρεύμα και την Αλλαγή Προμηθευτή


Engineer

Recommended Posts

Σωστά, αλλά η ΔΕΗ λέει πως τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις τις ανάγει σε 120 ημέρες. Μεγάλη κομπίνα.

Καλά λέει γιατί ο εκκαθαριστικος βγαίνει κάθε 4μηνο.

Όταν βγαίνει κάθε 2μηνο είναι σε 60 ημέρες. Αν έβγαινε κάθε 8μηνο θα ήταν σε 320 ημέρες.Μιλάμε πάντα για τις χρεώσεις που είναι με τις ημέρες όπου σαν σύνολο είναι στις 365 ημέρες.Είναι λοιπόν οι 120 ως προς τις 365. Αν είναι 2μηνο το εκκαθαριστικό είναι 60 ως προς τις 365 και ουτο καθεξής.

Μην ξεχνάς φίλε μου ότι είναι εκκαθαριστικος. Γίνετε εκκαθάριση μεταξύ του τελευταίου μετρητή και του προηγούμενου εκκαθαριστικού.

 

From Inside C4 White Airbus

Edited by vpafi09
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας το απόσπασμα σχετικά με την αναγωγή. Γι' αυτό έγραψα το παραπάνω.

Μια απλή ετώτηση. Σε κάποιον διμηνιαίο λογαριασμό (αλλά εντός τετραμήνου) ξεπέρασες ή όχι τις 600kWh ώστε να σε πάει στο 2ο κίμάκιο, αν εφαρμόζεται και στους διμηνιαίους αυτό που λέει;

Αλλιώς δεν γίνεται να τσεκάρουμε αν όντως εφαρμόζεται αυτό που λέει.

 

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας το απόσπασμα σχετικά με την αναγωγή. Γι' αυτό έγραψα το παραπάνω.

Μια απλή ετώτηση. Σε κάποιον διμηνιαίο λογαριασμό (αλλά εντός τετραμήνου) ξεπέρασες ή όχι τις 600kWh ώστε να σε πάει στο 2ο κίμάκιο, αν εφαρμόζεται και στους διμηνιαίους αυτό που λέει;

Αλλιώς δεν γίνεται να τσεκάρουμε αν όντως εφαρμόζεται αυτό που λέει.

 

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου

Μακάρι φίλε μου να ήμουν μόνο 600 το 2μηνο. Συνήθως είμαι από 700 μέχρι 1100. Και ανάλογα με ότι γράφει το κοντέρ βγαίνει και ο εκκαθαριστικος στην προμήθεια και στις ρυθμιζόμενες. Τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.

Μα γι'αυτό ποσταρα και λέω τι γίνετε. Αν δεν με συνέφερε και δεν το είχα δει στην πράξη εννοείται ότι δεν θα συνέχιζα να παίρνω κάθε 2μηνο εκκαθαριστικό.

 

 

From Inside C4 White Airbus

Edited by vpafi09
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν οπότε σου χρεώνουν και τα 2 συνεχόμενα δίμηνα εκκαθαριστικών με το κλιμάκιο των έως και 1600 kWh.

Σας πιστεύω λοιπόν και τους δυο. Αλλά ως άλλος Θωμάς θέλω να δω συνεχόμενες περιόδους χρήσεις και τις δυο σελίδες κάθε λογαριασμού, και των δυο, για να πεισθώ.

ΟΚ;

 

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου

Link to comment
Share on other sites

Να τα βρω γιατί τα έχω ηλεκτρονική μορφη και ειμαι λίγο δυσκινητος με αυτές τις μεταφορες απο το κινητο στο κόψε ραψε ανέβασε.

 

From Inside C4 White Airbus

Edited by vpafi09
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στον πίνακα με τα τιμολόγια ή ΔΕΗ λέει ότι σε περίπτωση που ο εκκαθαριστικος δεν βγει 4μηνο αλλά διαφορετικά, τότε οι χρεώσεις δεν είναι στις 120 ημέρες αλλά πολύ σωστά αναλογικά στις πόσες μέρες βγήκε ο εκκαθαριστικος.

 

From Inside C4 White Airbus

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.