Μετάβαση στο περιεχόμενο

τσιμεντενια κεραμιδια ή πανελ πολυουρεθανης


georgio_g

Recommended Posts

καλημερα.

ετοιμαζομαι να φτιαξω ενα σπιτακι προκατ.

ο κατασκευαστης μου λεει στην  οροφη θα εχει τα διαφορα μονοτικα και πανω τσιμεντενια κεραμιδια.

ψαχνωντας για καποια υλικα περασα απο εναν και οπως το εφερε η συζητηση του ειπα για τη στεγη μου ειπε να μην κανω αυτο το λαθος και  πρεπει να βαλω πανελ

ποια ειναι η αποψη σας???

 

Link to comment
Share on other sites

....

ο κατασκευαστης μου λεει ....

....περασα απο εναν και οπως το εφερε η συζητηση ....

 

Ο μελετητής αρχιτέκτονας ή πολιτικός μηχανικός που θα αναλάβει να βγάλει την υποχρεωτική εκ του νόμου Άδεια Δόμησης τι σου είπε, για τις ελάχιστες απαιτήσεις κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

ασχετο ... γιατι φτιαχνεις προκατ και οχι κανονικο ;; εχεις σκεφτει οτι το κοστος μπορει να ειναι το ιδιο και μερικες φορες και φθηνοτερο σε σχεση με την ποιοτητα ;; τι προκατ αληθεια ειναι ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

με τον μηχανκο θα μιλησω τεταρτη . ειπα να ειμαι λιγο ενημερωμενος γυρω απο το θεμα

 

κανονικο ειναι δισκολο γιατι δεν ειναι οικονομικοτερο (60000 ολα μεσα 110μ2 ειναι αυτο που θα φτιαξω )και επειδη θα πεσει σαν οροφος ιδη υπαρχουσας μονοκατοικιας η οποια ειναι του 86 θα εμπλεκα και με ενησχυσεις του υπαρχοντος σπιτιου

 

ειναι συμηκτη κατασκευη  ενεργιακο σπιτι

Edited by georgio_g
Link to comment
Share on other sites

Μίλησε μαζί του, αυτός έχει τον βασικό λόγο να σε ενημερώσει και να σε καθοδηγήσει το τι και το πώς ειδικά σε σχέση με το προϋφιστάμενο που έχεις.

Σίγουρα μπορείς να κατασκευάσεις και μη προκάτ δόμηση με υλικά που έχουν χαμηλό φορτίο…. Αλλα και αυτό με τον μελετητή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.