Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργητική πυρασφάλεια ψησταριάς


kostaskalam

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Συντάσσω μία ενεργητική για ψησταριά - εστιατόριο.

Μπορεί να μου πει κάποιος στις δευτερεύουσες χρήσης εντός του κτιρίου ποιές γράφουμε?

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν εχω ξανα ασχοληθει με μελετες η/μ αλλα καποιος γνωστος μου ανοιγει ψησταρια και μου ζητησε μια μελετη ενεργητικης πυροπροστασιας. εχω βρει τους νομους αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται σχεδια, κατοψης, ή ειναι αρκετα σκαρηφηματα σε Α4?

οσο αφορα το κοστος μια τετοιας μελετης ποιο ειναι?

πρεπει να κοψω τιμολογιο? ή χρειαζεται καποια αλλη διαδικασια?

ευχαριστο?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ξανα ασχοληθει με μελετες η/μ αλλα καποιος γνωστος μου ανοιγει ψησταρια και μου ζητησε μια μελετη ενεργητικης πυροπροστασιας. εχω βρει τους νομους αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται σχεδια, κατοψης, ή ειναι αρκετα σκαρηφηματα σε Α4?

Συνάδελφε Γιώργο μπορείς να δείς εδώ το κομάτι της μελέτης για την προστασία των εστιών της ψησταριάς.

http://www.cooksafer.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατο σχέδιο κάτοψης χρειάζεται. Μάλιστα πολλές Πυρ. Υπηρεσίες το θέλουν επικυρωμένο από Πολεοδομία. Υπάρχουν συγκεκριμένα χρώματα που χρησιμοποιούνται για την απεικόνιση των διαφόρων συστημάτων (βλ. τμήμα Downloads) - τουλάχιστον στο πώς θα τα δείξεις υπάρχει ελευθερία (π.χ. πώς απεικονίζεται η σειρήνα συναγερμού) αρκεί βέβαια να υπάρχει Πίνακας επεξηγήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Τους χώρους που αφαιρούμαι (κουζίνα, τουαλέτες, αποθήκες κτλ) με τι συντελεστή υπολογίζουμε θεωρητικό πληθυσμό;

(μιλάω για υφιστάμενο)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για την πληρότητα του θέματος απαντάω στο ερώτημα μου. Το υπολογίζουμε σαν 0 αν είναι τώρα πάρα πολλά τετραγωνικά μπορούμε να βάλουμε όσες και οι θέσεις εργασίας. (από πυροσβεστική Ρόδου η απάντηση)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.