Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος μηχανικός -Ερώτηση για εργοληπτικό


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Είμαι νέος στην ομάδα.

Πήρα το πτυχίο μου πριν λίγες μέρες (Πολιτικός Μηχανικός στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας,Βόλος).

Σε πόσο καιρό θα μπορέσω να βγάλω το εργοληπτικο πτυχίο ;

Επίσης , σε περίπτωση που πάρω ένα μικρό έργο οδοποιίας για παράδειγμα με το εργοληπτικο ( όταν το πάρω) , χωρίς καθόλου εμπειρία πως θα βρω τις απαραίτητες γνώσεις και υποδείγματα προκειμένου να κατασκεύασω σωστά το έργο;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Galaxy Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by asteriosgmich
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε, καλορίζικος και υπομονή.Θα σου χρεαστεί..

Η απάντηση σε αυτό που ρωτάς είναι 3 χρόνια από την εγγραφή σου στο ΤΕΕ, για λήψη ΜΕΚ Α.

Και αν αυτά σου φαίνονται αλαμπουρνέζικα σου συστήνω αυτή την σελίδα 

Διάβασε και πληροφορήσου, έχει μπόλικο ζουμί.

Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου δεν υπάρχει απάντηση. Αν σε ενδιαφέρει η οδοποιία, ψάξε βιβλιογραφία, ξεσκόνισε σημειώσεις από την σχολή, θήτευσε δίπλα σε κάποιον εμπειρότερο. Αν μου επιτρέπεις μια συμβουλή: δεν θα μάθει ποτέ κανείς άλλος για εσένα, δικός σου θα είναι ο κόπος.

Επιπλέον να σου πω ότι το φόρουμ είναι ένας θησαυρός. Έχει ενότητες για δημόσια έργα και για ό,τι άλλο τραβάει η ψυχή σου.

Edited by pirsogiannis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το δημόσιο έργο το ξεχνάς για 3 χρόνια.. Επίσης πλέον από διάβασμα θέλεις και εμπειρία και κονε..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.