Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έλεγχος κατασκευαστικής εταιριας


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

ανοιγω το θέμα σε αυτό το σημείο χωρίς να είμαι σίγουρος ότι είναι το σωστό. Θέλω τη βοήθεια σας. Πρόσφατα βρήκα ένα υπό κατασκευή ακίνητο σε συγκρότημα κατοικιών με την επωνυμία της κατασκευαστικής ***************

Όλα φαίνονται ιδανικά, από ποιότητα κατασκευής ( ενεργειακή κλάση Α+) μέχρι και τη τιμή ( -30% για την προπαραγγελία).  Με πήγε και είδα μια τελειωμένη κατασκευή σχεδόν ( παραδίδεται στο τέλος Του μήνα) και ήταν όλα όπως τα περιέγραφε.Μου ζητάει 2000€ για καπάρο με ιδιωτικό συμφωνητικό.

φοβαμαι μήπως είναι καμία απάτη και θα ήθελα να μου πείτε μήπως την έχετε ακουστά και αν είναι τίμια η εταιρία.

 

Το θέμα μεταφέρθηκε στηn ενότητα ιδιωτών και μέρος του διαγράφηκε λόγω κοινοποίησης ονομάτων κάτι που δεν επιτρέπεται από τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Didonis
διαγραφή ενεργού λίνκ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν σου πούμε ότι είναι τίμια θα πας να αγοράσεις?

Βρες μηχανικό και δικηγόρο, να κάνουν τους απαραίτητους ελέγχους και να πάρεις τις απαιτούμενες απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, astrah said:

δηλαδή αν σου πούμε ότι είναι τίμια θα πας να αγοράσεις?

Βρες μηχανικό και δικηγόρο, να κάνουν τους απαραίτητους ελέγχους και να πάρεις τις απαιτούμενες απαντήσεις....

Το μόνο που θα ήθελα είναι επειδή είστε στην αγορά, αν τον έχετε ακούσει; 

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2018 at 8:32 ΠΜ, Vassilis Andrielos said:

... με την επωνυμία της κατασκευαστικής....

.... και θα ήθελα να μου πείτε μήπως την έχετε ακουστά και αν είναι τίμια η εταιρία.

..

Όλοι είναι τίμιοι μέχρι να βγει δικαστική απόφαση και μέχρι να βγει κάθε σχετική αναφορά μπορεί να έχει και συνέπειες.

 

Επικουρικά διαγράφουμε το ενεργό λίνκ που βάζεις διότι ενδεχόμενα λειτουργεί και διαφημιστικά.

Για ανησυχίες αυτού του τύπου, μπορείς να κάνεις την έρευνα σου με δικής επιλογής δικηγόρο, μηχανικό κλπ. και φυσικά το ανάλογο κόστος.

Το θέμα κλειδώνει.

Edited by Didonis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.