Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή λογαριασμού ρεύματος σε νέο ενοικιαστή


Recommended Posts

3 ώρες πριν, Μάριος Μερκουρόπουλος said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ.Ο ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΗΣ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΗ ΤΟ ΡΕΥΜΑ  ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΕΝΙΣΧΗΜΕΝΟ ΤΡΙΦΑΣΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ, ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ Α.Φ.Μ.ΜΟΥ .ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΕΝΟΙΚΙΑ ΤΟΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΕΝΟ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΡΟΧΟ ΕΙΝΑΙ (ΔΙΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΩΦΕΙΛΕΣ.

Η ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ  ΕΧΕΙ ΩΦΕΙΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ  Ο ΝΕΟΣ ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΓΗΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

 

Η χρήση κεφαλαίων απαγορεύεται. Επίλεξε "επεξεργασία" (κάτω μέρος μηνύματος) και διόρθωσέ το. Διάβασε τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ Α.Φ.Μ.ΜΟΥ

Τι φάση ακριβώς;

Εαν ο λογαριασμός ήταν στο όνομα του παλιού ενοικιαστη (και με το ΑΦΜ του εννοείτε) τότε δεν θα υπάρξει θέμα για τον νέο ενοικιαστη. Θα πάτε με το μισθωτήριο συμβόλαιο στην ΔΕΗ και θα γίνει κανονικά νέα σύμβαση προμήθειας. 

Αν ο λογαριασμός ήταν στο όνομα σου ή στο ΑΦΜ σου (δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει διαφορετικό όνομα και διαφορετικό ΑΦΜ) τότε λυπάμαι αλλά μάντεψε ποιος θα πληρώσει τα κερατιάτικα.. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.