Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη καταβολή χρημάτων εκδοθείσας ΑΠΥ


Recommended Posts

Γεια σας

 

Εγω εχω ενα πρόβλημα και θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικο να πει την γνώμη του .Συνεργάζομαι με ΑΠΥ με μια εταιρεία περίπου 5 χρόνια ,και ως τώρα τους έκοβα απόδειξη οτι εισεπραξα και μετα επαιρνα τα χρήματα .Ολα τα χρόνια δεν είχε δημιουργηθεί καποιο θεμα ,και υπηρχε συνεπεια και εμπιστοσύνη .

Εδω και ενα χρόνο υπάρχουν καθυστερήσεις στις πληρωμές και τώρα υπάρχει ενα ποσό για το οποίο εχουν στα χέρια τους απόδειξη οτι μου το δώσανε -χωρίς να εχω πληρωθεί - αλλα εμενα με εχουν ζωσει τα φιδια οτι δεν θα πάρω χρήματα .

Εχω ρωτήσει δικηγόρους ,και αλλους . Οι περισσότεροι λενε οτι θα τα χάσω τα χρήματα .

.Η πληρωμή γίνεται μέσω τραπέζας . Αν στον λογαριασμό δεν φάινεται οτι το ποσό δεν εχει περαστεί δεν αποτελει αποδεικτικό στοιχείο οτι δεν εχω λάβει τα χρήματα ?

Επίσης έιχα ρωτήσει στο ΤΕΕ ,στην νομική υπηρεσία ,και μου είχανε περιγράψει μια διαδικασία ελεγχου στα αποθεματικά της εταιρείας .Απο εκεί δηλαδή μπορεί να βγει ακρη .

Καταλαβαίνω οτι εδω δεν είναι νομικο φορουμ και σιγουρα θα μιλησω και με νομικούς ,αλλα αν καποιος είχε αναλογη εμπειρία θα ηταν χρήσιμο.

 

σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι μπορεις ανετα να χασεις τα λεφτα σου.

Η ΑΠΥ που εδωσες ειναι η αποδειξη οτι εχεις παρει τα λεφτα σου στην ουσια.

Γι'αυτο κανονικα κοβουμαι ΑΠΥ αφου πρωτα πληρωθουμαι.

Link to comment
Share on other sites

ένας τρόπος είναι να γράφεις πάνω "με πίστωση" χωρίς να είμαι βέβαιη για το αποτέλεσμα

 

παρόλα αυτά η εταιρία που δεν πληρώνει το κάνει κατ'εξακολουθηση

δηλ σίγουρα υπάρχουν και άλλοι δυσαρεστημένοι

που ίσως έχουν κινήσει ανάλογες διαδικασίες και έχουν περισσότερα στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντήσεις σας

πηγα στο ΤΕΕ και μου ειπαν οτι πριν καταφυγω στην νομικη οδο θα στείλουν αυτοι γραμμα στην εταιρεία που θα κανει ας πουμε μια συσταση για την πληρωμη .Δεν μπορουν να αναλαβουν νομικη εκπροσώπηση μου .Αναλαμβανουν νομικη εκπροσώπηση κάποιου μόνο σε ιδιωτικά έργα .

Οσον αφορα το σκελος της αποδειξης θα το ψαξω με δικηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.