Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΥΘΑΙΡΕΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΤΟΣ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ ΜΟΥ


Recommended Posts

Καλημερα,η απορια μου αφορα το εξης.Το σπιτι μου (μονοκατοικια)ειναι πλατη-πλατη με αυτο του κουνιαδου μου. Ενω εγω απουσιαζα απο αυτο για περιπου 12 ετη ,εκεινος εκτισε και 2ο οροφο (με αδεια η οχι δεν γνωριζω ).Επισκεπτομενος πριν 5 ημερες την οικια μου διαπιστωσα τα εξης. 1) Ο 2ος του οροφος εχει παραθυρα στο ομορο συνορο τα οποια βεβαιως βλεπουν στο σπιτι μου. 2)Μια κολονα του σπιτιου του ειναι στηριγμενη πανω στην ταρατσα μου.3)η κεραμοσκεπη του εχει κλιση στην ταρατσα μου και εκτος του ταβανιου μου που ειναι γεματο υγρασια χουν φουσκωσει τα μαμαρα στο πατωμα.4)εχει εγκαταστησει την δεξαμενη πετρελαιου του στην ταρατσα μου.Θα ηθελα την αποψη σας στο τι πρεπει και τι μπορω να κανω . Ευχαριστω.

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου και του τίτλου θέματος. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

ΔΕν εισαι σαφής ως προς το εάν προκειται για δύο   ανεξάρτητα οικόπεδα...

[και ενα οικόπεδο  να ηταν με σύσταση κάθετης, η ουσία  δεν θα άλλαζε πολύ...απλα θα ηταν "άλλες" οι διαδικασίες.]

Θα ζητήσεις τεχνική έκθεση  απο μηχανικό,  με αναλυτική  καταγραφή ολων των "παρανομιών" που έκανε

Θα τα δώσεις στον δικηγορο σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NICK KOLIYIANNIS said:

1) Ο 2ος του οροφος εχει παραθυρα στο ομορο συνορο

  Αν ισχύει: παράνομο

2 ώρες πριν, NICK KOLIYIANNIS said:

Μια κολονα του σπιτιου του ειναι στηριγμενη πανω στην ταρατσα μου.

Αν ισχύει: please ανέβασε φωτογραφία γιατί εκτός από πολύ παράνομο είναι και πολύ γελοίο.

2 ώρες πριν, NICK KOLIYIANNIS said:

η κεραμοσκεπη του εχει κλιση στην ταρατσα μου [..]

Αν ισχύουν τα άλλα δύο τότε και άλλα αρχιτεκτονικά εγκλήματα σίγουρα θα ισχύουν.

 

Το σίγουρο είναι ότι θα μπορούσες να το κυνηγήσεις πολύ εύκολα με τέτοια που έκανε με διάφορα ξεκινήματα.

 

Το ξεκίνημα που περιγράφει ο Dimitris GM είναι το καλύτερο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.