Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση γης


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι-ες

Είμαι νέος στο επάγγελμα και θα ήθελα να σας ζητήσω εάν μπορεί κάποιος να στείλει κάποιο συννημένο έγγραφο του word περί αιτήσεως χρήσεως γής και που πρέπει να το υποβάλλω.Συγγεκριμένα πρόκειται για ανέγερση εμπορικής αποθήκης κοντά στο επαρχείο του Λαγκαδά.Πρέπει στο τμήμα πολεοδομίας?πρέπει στην Δ/νση Πολιτικής Γής?who knows.... please help!

Ε υ χ α ρ ι σ τ ώ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μια αίτηση στην Πολεοδομία στην οποία υπάγεται η περιοχη που αναφέρεις. Επίσης μπορείς να ζητήσεις και να προμηθευτείς χάρτη χρήσεων γης αν υπάρχει θεσμοθετημένο ΓΠΣ ή ΣΧΟΟΑΠ.

για να είσαι σίγουρος πήγαινε στη Πολεοδομία και κάνε αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Βασίλη για την βοήθεια

Τώρα κάτι άλλο -μήπως ξέρεις ένα απλό τρόπο για να στέλνω συννημένα αρχεία autocad αλλά με χάρτες?Για παράδειγμα για μια υποβολή στο δασαρχείο(πρόκειται για ανάπτυξη αιολικο πάρκου) κάνω ένα τοπογραφικό και βάζω ένα χάρτη 50άρη και θέλω να το στείλω σε ένα φίλο μου με email

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Βασίλη για την βοήθεια

Τώρα κάτι άλλο -μήπως ξέρεις ένα απλό τρόπο για να στέλνω συννημένα αρχεία autocad αλλά με χάρτες?Για παράδειγμα για μια υποβολή στο δασαρχείο(πρόκειται για ανάπτυξη αιολικο πάρκου) κάνω ένα τοπογραφικό και βάζω ένα χάρτη 50άρη και θέλω να το στείλω σε ένα φίλο μου με email

 

 

Αν κατάλαβα καλά την ερωτηση τότε

εντολή etransmit απο το μενου - αρχείο και φτιαχνεις ενα αρχειακι ZIP με οτι περιεχει το σχεδιο σου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.