Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά διαμερίσματος σε 3οροφη οικοδομή προ του 1955


andrianak2

Recommended Posts

Γεια σας,

θα ήθελαν να ρωτήσω, σχετικά με μια αγορά στην οποία σκέφτομαι να προχωρήσω... 

είναι ένα ισόγειο διαμέρισμα, στο κέντρο της Αθήνας, σε τριώροφο κτίσμα κατασκευής απ το 1950  εως 1955, δεν εχω ακριβή ημερομηνια. Στο τριώροφο δεν μένει κανείς για αρκετά χρόνια, μένανε παλαιότερα... και αυτό με ανησυχεί γιατί δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να προκύψουν.

Θα ήθελα τις συμβουλές και τις προτάσεις, όσων διαβάσουν αυτη την ανάρτηση... 

τι πρέπει να προσέξω ως αγοράστρια για να μην χάσω τα ολίγα χρήματα που έχω σε μια λάθος αγόρα ή/και  σε μια ασύμφορη ανακαίνιση (μόνο τα βασικά για να γίνει αποδεκτά λειτουργικό) ;

 

Ευχαριστώ πολύ!! 😍

 

Link to comment
Share on other sites

Εξ αποστάσεως απάντηση δεν μπορεί να δοθεί. Θα απευθυνθείς σε μηχανικό, προκειμένου να διενεργήσει αυτοψία και να σε κατατοπίσει σωστά.

Και αν πάρεις το o.k., απευθύνεσαι σε δικηγόρο για το νομικό κομμάτι.

Λόγω παλαιότητα και αχρησίας του κτιρίου, είναι πολλά αυτά που θα πρέπει να ελεγχθούν. 

Δεν θα το έπαιρνα, ακόμη κι αν μου το χάριζαν (αν ήταν όλο το κτίριο, θα το συζητούσα...)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tetris said:

Εξ αποστάσεως απάντηση δεν μπορεί να δοθεί. Θα απευθυνθείς σε μηχανικό, προκειμένου να διενεργήσει αυτοψία και να σε κατατοπίσει σωστά.

Και αν πάρεις το o.k., απευθύνεσαι σε δικηγόρο για το νομικό κομμάτι.

Λόγω παλαιότητα και αχρησίας του κτιρίου, είναι πολλά αυτά που θα πρέπει να ελεγχθούν. 

Δεν θα το έπαιρνα, ακόμη κι αν μου το χάριζαν (αν ήταν όλο το κτίριο, θα το συζητούσα...)

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.