Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν Συνδρομή και Στασιμότητα ή Τυπική Συνδρομή και Ανάπτυξη


terry

Recommended Posts

Την τιμή του πρώτου πώς την ξέρεις; Το δεύτερο μόνο για μεταλλικά κοστίζει ~8.000€ και αν πάρεις όλα τα modules θα κοστίσει πάνω από 20.000€. Δεν θα σου κάνει όμως για απλά κτηριακά από σκυρόδεμα με τεύχη στα Ελληνικά και σχέδια ξυλοτύπων & λεπτομερειών και ενσωματωμένους όλους του Ελληνικούς Κανονισμούς. Συνδυασμός των δύο ή παρόμοιων δύο θα ήταν ιδανικός.

 

Φίλε Χάρη είσαι στο μυαλό μου!!! Όντως για τους λόγους που ανέφερες σκέφτομαι την αγορά και των δύο. Για το SCIA πήρα τιμή για την έκδοση Professional πριν λίγες μέρες. Η εδώ αντιπροσωπεία έχει προσαρμόσει το τεύχος στα ελληνικά. Το σκέφτομαι γιατί υποθέτω (εύχομαι!!) να δούμε Ευρωκώδικες από 2010. Όσο για την τιμή του ΡΑΦ είναι μια εκτίμηση που μου ανέφεραν στο τηλ το Μάρτιο. Μπορεί να ισχύει μπορεί και όχι! Θα δούμε τι "ξύρισμα" θα πέσει και απο' κεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν μου τύχει μια δύσκολη δουλειά όντως εμπιστέυομαι περισσότερο το strad

Αυτό δεν ξέρω από που προκύπτει, η δικιά μου συμβίωση με το strad προ πολλών ετών δεν με οδήγησε ποτέ σε αυτό το συμπέρασμα

Τελικά μήπως τα σοβαρά λάθη είναι ημών των χρηστών παρά του λογισμικού;

συμφωνώ, κατά 90%, GIGO

 

edit: Τώρα για το ΡΑΦ/ΤΟΛ, "ακόμη δεν τον ειδαμε, γιάννη τον βαφτίσαμε"

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Συνδρομή και Στασιμότητα ή Τυπική Συνδρομή και Ανάπτυξη

απαντάω λοιπόν στο ερώτημα και λέω Δωρεάν συνδρομή και Ανάπτυξη.

Για να μην το προχωρήσω και πω δωρεαν λογισμικό στατικών μέσω ΤΕΕ ελεγμένο να βγάζει σωστά αποτελέσματα και όχι δράκους

Link to comment
Share on other sites

ας μην ειναι και από το ΤΕΕ, 10 πολυτεχνεία έχουμε στην Ελλάδα και εμείς τους συντηρούμε, αναπτύσσουν και τις εφαρμογούλες τους, έχουν και τα γραφεία τους, ας επιστρέψουν κάτι στους εργοδότες τους

Link to comment
Share on other sites

ας μην ειναι και από το ΤΕΕ, 10 πολυτεχνεία έχουμε στην Ελλάδα και εμείς τους συντηρούμε, αναπτύσσουν και τις εφαρμογούλες τους, έχουν και τα γραφεία τους, ας επιστρέψουν κάτι στους εργοδότες τους

 

ναι εντάξει εννοούσα να διανεμηθεί μέσω ΤΕΕ που θα έχει την ευθύνη για την διαχείρηση της υλοποίησης από τα πολυτεχνεία

Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Εδώ ένα πρόγραμμα αμοιβών δεν μπορούσαν να αναπτύξουν καινα διανείμουν σε 110.000 μηχανικούς, θέλετε και πρόγραμμα στατικό? Το άλλο με το Τοτό τα ξέρετε?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Χάρη και avgoust.

Δεν μιλάμε για 100ε.

Terry ήδη πληρώνεις 700 (περίπου) για instant. Και πιο το όφελος? Σιγά την εξέλιξη! Διάφραγμα, τοιχεία, interface σε συνδέσεις. Όλα αυτά σε τόσα χρόνια!

Για βάλε να πλήρωνες και 700 για Fespa.

Θα έχεις και κάποιο για τοιχοποιία...βάλε να είχες και εκεί άλλα 500.

Έχεις και το ΤΣΜΕΔΕ 3000 το χρόνο

Βάλε και τα υπόλοιπα...τι θα μείνει....ΤΙΠΟΤΑ.

 

Δεν λέω να μην πληρώνουμε! Να πληρώνουμε αλλά μόνο αν υπάρχει λόγος. Γιατί να πληρώνω τις βελτιώσεις που είναι ΛΑΘΗ του προγράμματος? Να πληρώσω μόνο την εξέλιξη και μόνο όταν είναι σοβαρή! Και να μην υπάρχει ούτε ίχνος υποψίας ότι η εξέλιξη έχει διορθώσεις λαθών που να με αναγκάζουν εμμέσως να την αγοράζω. Να είναι όλα ξεκάθαρα και να επιλέγω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.