Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασία στην Αμερική για ηλεκτρολόγο μηχανικό Τ.Ε


GiorgosAsim

Recommended Posts

Καλησπερα,

Γραφω μηπως ειμαι τυχερος και το δει κανενας που εχει κανει την κινηση πριν απο μενα.

Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος ΤΕΙ και εχω και διπλωμα στον προγραμματισμο λογισμικου.

Το ερωτημα ειναι το εξης.Μου προτεινε ξαδελφος δουλεια στην Αμερικη με σπιτι πληρωμενο.Πρεπει να φυγω τον Σεπτεμβρη Οκτωμβρη.

Στην Ελλαδα δουλευω σαν προγραμματιστης λογισμικου σε ξενη εταιρεια και βγαζω 4000 χιλιαρικα.

Εχω οικογενεια και ενα παιδι.Θα φυγω εγω με προοπτικη να ερθει το παιδι με τη γυναικα σε κανενα χρονο.

Ο λογος που θα φυγω ειναι οικονομικος.Θα καταφερω να βγαλω περισσοτερα λεφτα?

Να το τολμησω η να κατσω Ελλαδα μιας και θα περασω 1 χρονο χωρις το παιδι και ειναι χρονος αναντικαταστατος?

Αξιζει να το τολμησω πετυχενει κανεις τιποτα στην Αμερικη?

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

 

Edited by Pavlos33
έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση του θέματος
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα κλειδώνει καθώς ο συντάκτης του θέματος μας ενημέρωσε ότι τελικά δεν θα πάει Αμερική και δεν επιθυμεί συνέχιση της συζήτησης.

Pavlos 33

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.