Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ti soft vs 4M


Lightning04

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι νέα μηχανικός και ψάχνω να αγοράσω κάποιο λογισμικό για της Η/Μ μελέτες (ηλεκτρολογικά, υδραυλικά, πυροπροστασία κτλ). Έχω ψάξει λίγο στο φόρουμ αλλά δεν υπάρχει κάτι πρόσφατο. 
Τι προτείνετε, 4Μ ή ti -soft ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό το καιρό και εγώ βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με εσένα. Από το Forum, όσα έχω διαβάσει, λένε οτί η Ti soft είναι καλύτερη στα ηλεκτρολογικα.

Ωστόσο, οι περισσότεροι μηχανικοί χρησιμοποιούν 4Μ. Δυστυχώς είναι μονοπώλιο και για αυτό το λόγο και εγώ μάλλον στην 4Μ θα πάω. Ρώτησα τιμές και για το ΗΜ πακέτο θέλουν 2.450 + ΦΠΑ. Βέβαια, είπαν πως θα κανουν δωρεάν σεμινάρια εκμάθησης (γιατί έχει πληρωτά μόνο στο site τους). 

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο.

Edited by GiLyt
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, GiLyt said:

Αυτό το καιρό και εγώ βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με εσένα. Από το Forum, όσα έχω διαβάσει, λένε οτί η Ti soft είναι καλύτερη στα ηλεκτρολογικα.

Ωστόσο, οι περισσότεροι μηχανικοί χρησιμοποιούν 4Μ. Δυστυχώς είναι μονοπώλιο και για αυτό το λόγο και εγώ μάλλον στην 4Μ θα πάω. Ρώτησα τιμές και για το ΗΜ πακέτο θέλουν 2.450 + ΦΠΑ. Βέβαια, είπαν πως θα κανουν δωρεάν σεμινάρια εκμάθησης (γιατί έχει πληρωτά μόνο στο site τους). 

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο.

Καλησπέρα , τελικά μετά από ψάξιμο κατέληξα και εγώ στην 4Μ. Οι περισσότεροι αυτό χρησιμοποιούν.
Επίσης το to-soft βγαίνει πιο ακριβό    

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα,

Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικά, δηλ. η 4Μ έχεις τις περισσότερες εγκαταστάσεις. Από εκεί και πέρα λογικά θα υπάρχουν demo τα οποία θα μπορούν να σου προμηθεύσουν αμφότερες οι εταιρίες ώστε να διαπιστώσεις τι πραγματικά βολεύει εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.