Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μέγιστο μήκος Χιαστί Συνδέσμου


 

Recommended Posts

εγώ ήδη χρησημοποιώ επαναλαμβάνω τις μετωπικές πλάκες στην ενδιάμεση δοκό και κάνω τετραμελές χιαστί...το οποίο έχει καλύτερη συμπεριφορά από το συμβατικό (αν θα μπορούσα να το πω έτσι) - μικρότερα μήκη λυγιασμού, καλύτερη άρθρωση, και επιπλέον ακαμψία από τη δοκό σαν 2ος κεφαλόδεσμος...

το q θεωρώ πως μπορέι να ληφθει κανονικά 3 για συνδέσμους Χ...δεν αλλάζει ούτε οι συνοριακές συνθηκες ούτε το σχήμα

 

τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι δεν μου βγάζει επιλογή θέλει να έχω λογαρισμό;

 

Η διαδικασία είναι η εξής :

1. πατάς πάνω στο όνομα του αρχείου (x.dwg)

2. στην καινούρια σελίδα, πατάς πάνω στο " Request Download Ticket" που βρίσκεται πάνω αριστερά στο ορθογώνιο πλαίσιο.

3. πατάς πάνω στο "Λήψη" που βρίσκεται στο ίδιο σημείο με το (2)

 

Υ.Γ. : και μένα μου πήρε κάποια λεπτά για να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. : και μένα μου πήρε κάποια λεπτά για να το καταλάβω.

ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος:P

φχαριστώ

ο server έχει πέσει προς το παρών:(

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, δεν μπορώ να καταλάβω όμως αν είναι ήδη κολλημένη η μούφα στη δοκό, και στον στύλο, πως χωράει να βιδωθεί το Χ ?

 

Γενικά, εγώ θα το έβλεπα ως εξής: οι άκρες των Χ (ή Λ ή ....) να είναι βιδωτές, με ξεχωριστό κομμάτι αρσενικό-θυλικό σε κάθε μία άκρη, και το Χ να είναι κάτι τις κοντύτερο, έτσι ώστε ξεβιδώνοντας μια-δυο βόλτες, να έρχεται και να κουμπώνει στην τρύπα, και η σύνδεση να γίνεται κλασσικά κοχλιωτή. Η ύπαρξη της μεσαίας δοκού δεν ξέρω αν βελτιώνει τα πράγματα, μου φαίνεται πως προσθέτει πολυπλοκότητα στη σύνδεση χωρίς κάποιο προφανές όφελος.

Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθω, σκέπτομαι όμως μήπως αυτό μπορεί να οδηγήσει υπό προυποθέσεις σε λειτουργία συνδέσμου μορφής Κ (ξέρεις, αυτή την τζιζ).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.