Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύμμεικτες Κατασκευές και συνδέσεις


 

Recommended Posts

Εγώ θα μείνω στην κατασκευή της τοιχοιποιίας... Κατα την γνώμη μου θα π΄ρεπει να προσέξεις πάρα πολύ στην σύνδεση μεταλλικού και τοίχου αφού μελοντικά μπορεί να σδου βγάλει πολά προβλήματα, κυρίως ρωγμών αλλά και διάβρωσης αν η λάσπη, η οποία εχει αρκετό ασβέστη έρθει σε επαφή με τον χάλυβα.΄Κατ εμέ θα πρέπει ο τοίχος να μην εφάπτεται με τον σκελετό από χάλυβα, να στερεώνεται όμως με συνδετήρες στα σημεία των σεναζ

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για τη δουλειας σας Brutagon! Οτι μου εμεινε απο το συνεδριο των μεταλλικων ηταν η αυτη η παρουσιαση.

Δυστυχως δε μπορεσα να βρω την δημοσιευση απο τα πρακτικα σε ηλεκτρονικη μορφη, αν εχεις εσυ κατι ανεβασε το να το δουνε και οι συναδελφοι που ενδιαφερονται.

Link to comment
Share on other sites

δεσμέυομαι να σας δώσω αρχικά την παρουσιαση του συνεδρίου...

για περισσότερες λεπτομέρειες και τι μπορώ να κάνω upload, θα πρέπει να συννενοειθώ if you know what I mean

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω... Αφής στιγμής έχει δημοσιευτεί μια εργασία παύει να ανήκει στη σφαίρα της ατομικής γνώσης και περνάει στη σφαίρα της δημόσιας. Διαφορετικά ας τα κράταγαν στο συρτάρι τους. Τι δουλειά έχουν να τα πηγαίνουν σε συνέδρια???

 

Πες τουλάχιστον το όνομα των συντακτών και τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω... Αφής στιγμής έχει δημοσιευτεί μια εργασία παύει να ανήκει στη σφαίρα της ατομικής γνώσης και περνάει στη σφαίρα της δημόσιας. Διαφορετικά ας τα κράταγαν στο συρτάρι τους. Τι δουλειά έχουν να τα πηγαίνουν σε συνέδρια???

 

Πες τουλάχιστον το όνομα των συντακτών και τον τίτλο.

 

εχουν αναπτυχθεί κώδικες σε γλώσσα φορτραν για υπολογισμούς...

καθώς και προσωμοιώσεις σε abaqus...γα αυτά λέω

προσπαθώ εδώ και ώρα να επισυνάψω τις εργασίες αλλά και τις παρουσιάσεις αλλά μου βγάζει σφάλμα (αποτυχημένο ανέβασμα αρχείου)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για αυτους τους κωδικες και τις λεπτομερειες της εργασιας, εστω και για λογους ευγενειας, πρεπει να ζητηθει αδεια απο τους συντακτες.

Η δημοσιευση του συνεδριου ειναι ελευθερη σε ολους μεσω των πρακτικων.

Να 'σαι καλα Brutagon.

Link to comment
Share on other sites

Ο κώδικας δημοσιεύτηκε? Αν ναι ισχύουν για αυτόν ότι και για τα κείμενα. Διαφορετικά ας έμενε στα My Documents αυτού που τον έγραψε να τον χαίρεται μόνο ο ίδιος (αν τον έγραψε και ο ίδιος...)

 

κοίτα εδώ πως μπορείς να τα ανεβάσεις. Αν είναι μεγάλο αξίζει τον κόπο να το ανεβάσεις σε rapidshare ή κάτι τετοιο

 

edit: ότι ισχύει για τα πρακτικά των συνεδρίων ισχύει και διπλωματικές/διατριβές/διδακτορικα κτλ. Έχουν δημοσιοποιηθεί και υπάρχουν τουλάχιστον στη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου της κάθε σχολής. Κατά συνέπεια είναι προσβάσιμα στον καθένα χωρίς περιορισμούς (εκτός από αυτούς που θα σου βάλει η βιβλιοθήκη που στο δανείζει).

Link to comment
Share on other sites

ο κώδικας δεν έχει δημοσιευτεί γιατί προς το παρόν υπολογίζει μόνον υποστυλώματα...

είτε μέσω download είτε μέσω επισύναψης μου βγάζει σφάλμα...δεν το καταλαβαίνω αλλά θα προσπαθήσω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Για τα αρχεία που ανεβάζεις, υπάρχουν περιορισμοί τόσο στην extension των αρχείων όοσο και στο μέγεθος τους. Το ποιο εύκολο όλων είναι να τα συμπιέσεις (*.rar, *.zip, *.7z κτλ) και να τα ανεβάσεις στη συνέχεια σε κάποιον server όπως το www.rapidshare.com (θέλει εγγραφή σε collector's account), το www.ifile.it ή κάποιον αντίστοιχο. Στο φόρουμ απλά θα δώσεις μόνο το link για το κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.