Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτής Δόμησης


Recommended Posts

Καλημέρα σας, θα ήθελα τα φώτα σας! Μετά από 15  μήνες, βγήκε η άδεια οικοδομής μας!!!! (Λόγω Πολεοδομίας η καθυστέρηση...) Δεν μας έχουν δώσει από την Πολεοδομία Ελεγκτή Δόμησης ακόμα, δεν έχουν πατήσει ακόμα το κουμπί για να τους ενημερώσουν....έχουν περάσει 10 μέρες από τότε που ζητήσαμε. Διαβάζω ότι αυθημερόν ενημερώνει η Πολεοδομία τους ελεγκτές της περιοχής (είμαστε Ανατολική Αττική). Τι κάνω τώρα που έχω μείνει χωρίς ελεγκτή; Κάποιος τρόπος να έρθει γρήγορα; Πώς αντιμετωπίζεται αυτό;

Ευχαριστώ.

Edited by Katerina Voulgari Choreographer
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη περίπτωση περίμενα 1 μήνα....βεβαία θυμάμαι ότι άργησε η υδομ να ενημερώσει την υπηρεσία των ελεγκτών(έλεγχος κατεδάφισης ήταν)

Για άλλη περίπτωση (έλεγχος θεμελίων οικοδομής)περίμενα ένα 10ημερο μέχρι να βρεθεί ελεγκτής να αποδεχθεί την αίτηση μου.

Με πάσα επιφύλαξη διότι έχει περάσει καιρός από τότε.

1)Πρέπει ο μηχανικός  σου να επικοινωνήσει με την πολεοδομία να δεί αν έχει μεταβιβάστει το αίτημα του στην αντίστοιχη υπηρεσία

2)Αν έχει μεταβιβαστεί και είναι σε εκρεμμότητα  για τον ορισμό ελεγκτή δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι,απλά περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, Panagiotis Andrianopoulos said:

Σε αντίστοιχη περίπτωση περίμενα 1 μήνα....βεβαία θυμάμαι ότι άργησε η υδομ να ενημερώσει την υπηρεσία των ελεγκτών(έλεγχος κατεδάφισης ήταν)

Για άλλη περίπτωση (έλεγχος θεμελίων οικοδομής)περίμενα ένα 10ημερο μέχρι να βρεθεί ελεγκτής να αποδεχθεί την αίτηση μου.

Με πάσα επιφύλαξη διότι έχει περάσει καιρός από τότε.

1)Πρέπει ο μηχανικός  σου να επικοινωνήσει με την πολεοδομία να δεί αν έχει μεταβιβάστει το αίτημα του στην αντίστοιχη υπηρεσία

2)Αν έχει μεταβιβαστεί και είναι σε εκρεμμότητα  για τον ορισμό ελεγκτή δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι,απλά περιμένεις.

Δεν έχει μεταβιβαστεί εδώ και 10 μέρες...αυτό είναι το πρόβλημα μου, η ΥΔΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.