Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικόπεδο συνοικισμού - Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και τροφίμων


Recommended Posts

Καλημέρα στην εβδομάδα ομάδα

Έχω την εξής περίπτωση.  Έχω ένα οικόπεδο συνοικισμού τα οποία δόθηκαν με απόφαση του Υπουργείου αγροτικής Ανάπτυξης και τροφίμων (ΦΕΚ 86 / 9-1-06) . Στον εν λόγω συνοικισμό έγινε μια ιδιωτική διανομή έτους 2004 από ιδιώτη μηχανικό (κτηματολογικός πίνακας , αλφαβητικός πίνακας ιδιοκτητών και τα τοπογραφικά διαγράμματα 1:5000. H εν λόγω μελέτη μνημονεύεται στην απόφαση του υπουργείου αγροτικής ανάπτυξης και τροφίμων.   Ο εν λόγω οικισμός είχε οριοθετηθεί με την αρ. 1252/87 απόφαση νομάρχη τον οποίο τον χαρακτηρίζει στάσιμο και ότι ισχύουν οι διατάξεις του (ΦΕΚ 181/Δ/85).  Μετά την μεταγραφή της εν λόγω απόφασης στο υποθηκοφυλακείο , η εν λόγω ιδιωτική διανομή αποστέλεται και στη Δ/νση Γεωργίας . Θα ήθελα να ρωτήσω αν για την εν λόγω διανομή ισχύουν τα ίδια πράγματα που ισχύουν με τις διανομές της Δ/νσης Γεωργίας . Επίσης , στη περίπτωση τη δικιά μου έχω ένα οικόπεδο με αρ. 116 έκτασης Ε=400.00τ.μ. όπως φαίνεται στο απόσπασμα που επισυνάπτω  στον εν λόγω οικισμό το οποίο συνορεύει δυτικά με κοινόχρηστη έκταση (138) της Δ/νσης Γεωργίας και νότια με άλλο οικόπεδο ιδιώτη (125) και ανατολικά με το υπ'αριθ. 079 οικόπεδο πάλι ιδιώτη. Επί της ουσίας δεν έχει πρόσωπο σε δρόμο . Άρτιο είναι αλλά είναι οικοδομήσιμο ?

312122481_3338743173062073_2269299957049293583_n.jpg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.