Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικός Προσανατολισμός (Τοπογράφοι vs Ηλεκτρολόγοι)


Atrotos1991

Recommended Posts

φίλε, σκέψου λογικά για τη μια ζωή που σου (μας) αναλογεί να ζήσεις (ζήσουμε).

τελοσπάντων κανε οτι θες, αλλά να θυμάσαι κάποια μέρα ότι κάποιος στα είπε (για να μη λες μετά δεν ήξερα ρε παιδιά, τι να κάνω, ήθελα να γίνω επιστήμονας για να μαζευόμαστε οι εργολάβοι στα καφενεία και να πίνουμε τσίπουρα για να μη πηγαίνουμε στα σπίτια μας για ν'αποφύγουμε τη γυναίκα μας)

 

άσε που στις πολυτεχνικές σχεδόν όλες οι γκόμενες ειναι χάλια, ενω στο παιδαγωγικό θα παίξεις μεγάλη μπάλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φίλε, σκέψου λογικά για τη μια ζωή που σου (μας) αναλογεί να ζήσεις (ζήσουμε).

τελοσπάντων κανε οτι θες, αλλά να θυμάσαι κάποια μέρα ότι κάποιος στα είπε (για να μη λες μετά δεν ήξερα ρε παιδιά, τι να κάνω, ήθελα να γίνω επιστήμονας για να μαζευόμαστε οι εργολάβοι στα καφενεία και να πίνουμε τσίπουρα για να μη πηγαίνουμε στα σπίτια μας για ν'αποφύγουμε τη γυναίκα μας)

 

ευχαριστω για τις συμβουλες..

 

εχω ακομα τρεις μερες να αποφασισω για τι θα κανω στη ζωη μου.. ξερεις ειμαι σε φαση που συλλεγω αποψεις , εμειριες κλπ..

 

και μου αναλογουν και εξι αν σκεφτεις οτι ειναι πολυ περισσοτερες οι γκομενες σε τετοιες σχολες.. χαχα

 

 

ακουω και αλλες γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι μη τον κάψετε και ας λέει ότι ειναι ατρωτος,

 

πείτε πως ειναι ο γιο σας όταν τον συμβουλέψεται

 

edit: ε, ναι 6 τουλάχιστον, είσαι και συ ψηλό παιδί, ξανθό με γαλάζια μάτια, τσολιάς σκέτος, ζωάρα θα κάνεις και στο 4ο έτος παντρευεσαι κιόλας

και πας στρατό άνετος, μετα ΒΑ αιγαίο με τη γυναίκα σου 2-3 χρονάκια και μετά στον τόπο συμφερόντων, δάνειο, σπίτι+2 μικρά μέχρι τα 30

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι μη τον κάψετε και ας λέει ότι ειναι ατρωτος,

 

πείτε πως ειναι ο γιο σας όταν τον συμβουλέψεται

 

edit: ε, ναι 6 τουλάχιστον, είσαι και συ ψηλό παιδί, ξανθό με γαλάζια μάτια, τσολιάς σκέτος, ζωάρα θα κάνεις και στο 4ο έτος παντρευεσαι κιόλας

και πας στρατό άνετος, μετα ΒΑ αιγαίο με τη γυναίκα σου 2-3 χρονάκια και μετά στον τόπο συμφερόντων, δάνειο, σπίτι+2 μικρά μέχρι τα 30

 

χαχα μαρεσει ο τροπος σκεψης σου..!

Link to comment
Share on other sites

ειναι όλα μελετημένα.............αλλά εκ των υστέρων

 

πιθανα δεν θα χάσεις σε χρήμα http://www.michanikos.gr/poll.php?do=showresults&pollid=33

 

ενώ σίγουρα θα κερδίσεις σε υγεία (που ως γνωστο έχει αξία ανεκτίμητη)

Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις, επειδη οι τοπογράφοι μπορεί να μη στο πουν , ότι για να πας να μετρήσεις πρεπει να πας πολύ πρωι, πριν πιάσει ο ήλιος και λαλήσεις (χώρια τις αποκλίσεις από τα όργανα)

 

άρα εγερτήριο σαν τοπογράφος από τις 6, βολεύει μόνο αν έρχεσαι εκείνη την ώρα από τα μπουζούκια (με αμφίβολη επιτυχία όμως τελικά στις μετρήσεις γιατί το όργανο παίρνει λίγο λοξός δεξιά)

 

αυτά

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ζητώντας τη γνώμη ενός τοπογράφου..

 

θα ήθελα κάποιος τοπογράφος μηχανικός να μου πει περίπου πού μπορείς να ασχοληθείς οταν βγεις απο τη σχολή , αλλά και μετά. Δηλαδή τι διεξόδους εχει.

 

Και αν ισχύει κάτι που άκουσα , οτι δηλαδή θα εισαι όλη τη μερα εξω για μετρήσεις και λοιπά..

 

αυτό θα ήθελα να μάθω, το τι ακριβώς κάνει ένας τοπογράφος μηχανικός

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.