Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δραστηριότητες & χρήσεις σε υπόγειο χώρο


Recommended Posts

Παιδιά Καλησπέρα,

 

Έχω μπλέξει με κάτι άδειες λειτουργίες και άκρη δεν βγάζω. Το ερώτημα είναι απλό. Οι επιχειρήσεις αδειοδοτούνται από την Διεύθυνση Βιομηχανίας. Και ρωτάω το εξής.

1) Μπορεί να υπάρχει παραγωγική δραστηριότητα σε υπόγειο χώρο??

2) Μπορούν να χρησιμοποιηθεί υπόγειος χώρος ως αποθηκευτικός με ψυκτικούς θαλάμους.

 

Οι απαντήσεις και στα 2 ερωτήματα που έχω πάρει είναι αρνητικές. Ψάχνοντας όμως και δεν βρίσκω στην νομοθεσία κάτι που να το απαγορεύει και έχει πάρει το μάτι μου άδειες με τις παραπάνω προυποθέσεις.

 

Περιμένω νέα σας

Link to comment
Share on other sites

Ok συμφωνούμε απόλυτα.

 

Τι γίνεται όμως όταν η δραστηριότητα έχει να κάνει με βοηθητικούς χώρους.Συγκεκριμένα "Αποθήκη Χονδρικού Εμπορίου Τροφίμων Με Ψυ".

Μπορεί τμήμα αυτής της δραστηριότητας να αναπτυχθεί σε υπόγειο χώρο???

Αν ναι μπορεί να υπάρχουν στο υπόγειο "Ψυκτικοί Θάλαμοι" για την αποθήκευση αυτών των προιόντων???

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι θυμάμαι από εστιατόρια, δεν μπορούσαμε νομίμως να δείξουμε τους ψυκτικούς θαλάμους στο υπόγειο και τα δείχναμε απλώς ως αποθήκες. Δεν έχω νομοθεσία όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.