Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη επανδρωμένο UAV mechatronics


topo.gr

Recommended Posts

γιατί πάμε για πόλεμο? από τι ξέρω η χρήση του καθορίζεται από διεθνής κανόνες και μάλιστα αυστηρότατους και απαγορευτικούς για οποιονδήποτε, όσο για την χρήση και αξιοποίηση από εντοπισμό φωτιάς μέχρι πόλεμο όπως είπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και μεγάφωνο θα μπορούσες να πεις : "Φριιιιιζζ, πουτ δε κοτ νταουν σλοουλι ".

 

Καταπληκτικό το gadget , δεν λέω. Από τιμή, τι λέει; Πάτησε το request quote κανείς;

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι γιατί υπερβολικός? εαν κάποιος με την οικονομική δυνατότητα αγόραζε ένα τέτοιο και αποφάσιζε να το πετάξει πάνω απο ένα αεροδρόμιο τι θα γινόταν? όσο για την

τιμή υπάρχει και εταιρία από το πακιστάν που πουλάει παρόμοια που πιάνουν εμβέλεια > 20 χιλιομέτρων και στην μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή :smile: . Με τον ρυθμό που πέφτουν οι τιμές σε κανά δυό χρονάκια θα είναι μάλλον προσιτές οι τιμές. Οταν θα πέσει η τιμή στα ... 150 ευρά, θα πάρω ένα, για να βλέπω την γη από ψηλά (που λέει και Χατζής) σε real time ...

 

edit :

Maximum Environmental Operating Temperature: -25° to 38°C (-13° to 100°F)

Δηλαδή με καύσωνα δεν δουλεύει το μηχανάκι ;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για κανονισμούς παντως ξέρω οτι εκτελωνίζονται κανονικά....ενώ αντίθετα αμα φέρεις πχ ένα πομπό uhf 30watt που απαγορεύεται θα στον ψυρίσουν στο τελωνείο...

να χαμε να λέγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.