Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά δασικού οικοπέδου στην Αττική


Recommended Posts

καλησπερα σας,

 

ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ και με αυτο ζητω τη βοηθεια σας εαν γνωριζετε.Θελω να αγορασω ενα οικοπεδο στο υπολοιπο αττικης το οποιο ειναι χαρακτηρισμενο στα συμβολαια ως αγροτεμαχιο (πραξεις του 1982) αλλα ολοι μου λενε να μην το αγορασω διοτι εχει 14 πευκα μεσα σε 500τ.μ.Μου εχουν πει οτι σιγουρα θα φαω μεγαλο προστιμο απο τη δασικη εαν προσπαθησω τελικα να το περιφραξω.Δεν ενδιαφερομαι να χτισω μεσα στο οικοπεδο παρα μονο να το περιφραξω και να μεγαλωσω το δικο μου οικοπεδο το οποιο ειναι ακριβως διπλα του.Υπαρχει καποια λυση ετσι,ωστε να χτιστει μαντρα διχως να κινδυνευω απο προστιμα?μπορω να βγαλω αδεια?

 

Θα σας ειμαι ευγνωμων!!!

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απο όλα υπάρχει υπόδειξη απο τους συντονιστές να γράφουμε την ειδικότητά μας

είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις που σε ένα γεωτεμάχιο διαχωρίζεται το δασικό απο το μη δασικό τμήμα

θα πρέπει να συντάξεις τοπογραφικό διάγραμμα σύμφωνα με τις ισχύουσες προδιαγραφές και να το καταθέσεις στην αρμόδια δασική υπηρεσία

αν δεν είσαι τοπογράφος να απευθυνθείς σε κάποιον που θα χειρισθεί το θέμα

οι επενδύσεις σε γή δεν βασίζονται σε λόγια και συζητήσεις αλλά σε τεχνική και νομική γνώμη

συνήθως δεν 'βλάπτουν τα πράγματα αλλά τα των περί πραγμάτων δόγματα' (Επίκτητος)

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.