Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτροδοτηση Αποθηκης


Giwrgia

Recommended Posts

Έχω μια αποθήκη στη μεζονέτα μου που δεν επικοινωνεί με την μεζονέτα με εσωτερική σκάλα. Στην Οριζόντια Ιδιοκτησία η μεζονέτα έχει ποσοστά στο οικόπεδο, στον πίνακα χιλιοστών, αν και ανήκει σε αυτή την μεζονέτα (υπάρχουν άλλες 4 μεζονάτες με δικές τους αντίστοιχες αποθήκες στο ίδιο οικόπεδο). Έχει δηλωθεί στο κτηματολόγιο ανεξάρτητα απο τη μεζονέτα, όπως επίσης και στα τετραγωνικά δήμων.

Έιμαι τωρα στη διαδικασία να βάλω μετρητή ηλεκτρικού ρεύματος. Θέλω να βάλω ενα μονοφασικο στην μεζονέτα και ένα τριφασικό στην μεζονέτα για να χρησιμοποιήσω ως επαγγελματικό χώρο.

Προσπαθώ εδω και ένα χρόνο, με τον ηλεκτρολόγο και τον πολιτικό μηχανικό να μου δημιουργούν προβλήματα. Κωλυσσιεργούν, δεν θέλουν να βγάλουν τα πιστοποιητικά κλπ κλπ. Η ΔΕΔΔΗΕ τώρα μου ζητά βεβαίωση από τον Δήμο και τον Πολιτικό Μηχανικό για την αποθήκη. Υπάρχει λόγος να αρνηθούν να μου δώσουν ρολόι?

Όλα τα χαρτια είναι μια χαρά. Έχω και θεωρημένες άδειες για εγκατάσταση ρολογιού, συμβόλαια κλπ.

Γιατί μου δημιουργούν πρόβλημα οι επαγγελματίες παρακαλώ?

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να λάβεις μια σωστή απάντηση από ένα φόρουμ χωρίς να ξέρουμε όλα τα δεδομένα.

Αν δεν τους εμπιστεύεσαι, βρες καποιον άλλον να σε κατατοπίσει στα επόμενα βήματα.

4 hours ago, Giwrgia said:

τριφασικο στην αποθηκη για να χρησιμοποιησω ως επαγγελματικο χωρο.

 

Αποθηκη και επαγγελματικος χώρος δεν κολλαει στο δικο μου μυαλο μου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Bill22 said:

Περιμένεις να λάβεις μια σωστή απάντηση από ένα φόρουμ χωρίς να ξέρουμε όλα τα δεδομένα.

Αν δεν τους εμπιστεύεσαι, βρες καποιον άλλον να σε κατατοπίσει στα επόμενα βήματα.

 

Αποθηκη και επαγγελματικος χώρος δεν κολλαει στο δικο μου μυαλο μου. 

Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω. Τι άλλο θα μπορούσα να προσθέσω? Για αυτό ήρθα στο φόρουμ εδώ για να κατατοπιστώ.

Έχω δει που χρησιμοποιούν τέτοιες αποθήκες εταιρείες για αποθήκευση προιόντων, που μάλιστα τις νοικιάζουν. Μου την έχουν ζητήσει ήδη, απλά χρειάζονται δικό τους μετρητή. Και σύμφωνα με τον προηγούμενο πολιτικό μηχανικό μπορεί και να πουληθεί ανεξάρτητα της μεζονέτας, αφού λέει ξεκάθαρα στην οριζόντια σύσταση ότι έχει ποσοστά στο οικόπεδο.

Οπότε αν μπορεί να πουλήθει ξέχωρα γιατί δεν μπορεί και να ηλεκτροδοτηθεί? Επίσης γνωρίζω άλλους που έχουν μικρές κατασκευαστικές εταιρείες στην αποθήκη τους (υπόγειο) στην Αθήνα, και έχουν βάλει και ηλεκτρικό ρολόι τριφασικό (για να αντέξει τα μηχανήματα) και ακόμα και φυσικό αέριο. Και αυτό έγινε πέρυσι.

Υπάρχει κάποιος εδώ στο φόρουμ που μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ?

 

Παρατήρηση V2.00

σου έγινε παρατήρηση να βάζεις τονισμό.

Κάνε διόρθωση το κείμενο σου και μη γράφεις χωρίς τόνους για να μη κλειδώσει το θέμα.

Δεν θα υπάρξει άλλη παρατήρηση επ αυτού.

Didonis

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giwrgia said:

χρησιμοποιούν τέτοιες αποθήκες εταιρείες για αποθήκευση προιόντων, που μάλιστα τις νοικιάζουν. Μου την έχουν ζητήσει ήδη, απλά χρειάζονται δικό τους

Μάλλον κάτι λάθος κάνεις... στο φόρουμ δεν θα βρεις λύση στο πρόβλημα σου γιατί πολύ απλά δεν ξέρουμε όλα τα δεδομένα. 

 

Ναι μπορεί να ηλεκτροδοτηθει ως αποθήκη αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως επαγφελματικος χώρος. 

Βρες κάποιον μηχανικό που να εμπιστεύεσαι και θα σε καθοδηγήσει αυτός. 

Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν, Bill22 said:

Μάλλον κάτι λάθος κάνεις... στο φόρουμ δεν θα βρεις λύση στο πρόβλημα σου γιατί πολύ απλά δεν ξέρουμε όλα τα δεδομένα. 

 

Ναι μπορεί να ηλεκτροδοτηθει ως αποθήκη αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως επαγφελματικος χώρος. 

Βρες κάποιον μηχανικό που να εμπιστεύεσαι και θα σε καθοδηγήσει αυτός. 

Είναι θέμα αλλαγής χρήσης δηλαδή? Μα δεν θέλω να αλλάξω χρήση - θα νοικιαστεί σαν αποθήκη αλλά σε εταιρεία.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.