Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακά


kaloyianni

Recommended Posts

Ενα ειναι ...τι πιθανότητες να με πάρουν θα έχω;;!!! σχεδον μηδεν.

 

Δοκίμασε...δεν έχεις τίποτα να χάσεις..Μπες πάντως και στο uth.gr που έχει αναλυτικά τις σχολές και τα μεταπτυχιακά του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας μήπως βρεις κάτι άλλο ενδιαφέρον..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Αναστασία και koifadop σας ευχαριστώ θερμά για τις συμβουλές σας. Αναστασία ήθελα να σε ρωτήσω το Σ.Α.Κ.Χ που μου προτείνεις τι είναι και πως μπορώ να το βρώ;

Και πάλι σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορέσεις να βρεις το Σ.Α.Κ.Χ. (Σχέδιο Ανάπτυξης Κοινοτικού Χώρου)

 

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Στα ελληνικά υπάρχει εδώ

 

Στα αγγλικά δεν το βρίσκω...θα βοηθούσε πάντως αν μας έλεγε κάποιος το αρτικόλεξο στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Σ.Α.Κ.Χ στα Ελληνικά το έχω βρεί και εγώ. Ξέρει μήπως κάποιος στα Αγγλικά που μπορώ να το βρώ; Στην σελίδα που είναι στα Ελληνικά λίγο πιο κάτω υπάρχει και κάτι στα αγγλικά. Μήπως είναι αυτό; Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου στείλει κάποια απάντηση!!!Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας ειμαι καινουριο μελος κ δεν ξερω απο που να ξεκινησω.

ψαχνω για μεταπτυχιακα σχετικα με την ειδικοτητα μου. ειμαι πολ.μηχ δομικων εργων.

αν καποιος μπορει να βοηθησει............ ευχαριτω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, με έχουν επιλέξει σε ένα πανεπιστήμειο για μεταπτυχιακό και είμαι πρώτη επιλαχών. Μου είπαν πως αν αδειάσει κάποια θέση θα είμαι το πρώτο άτομο που θα πάρουν.Τα αποτελέσματα όμως δεν εχουν ανακοινωθεί στο internet.Υπάρχει περίπτωση να μπει κάποιος άλλος στην θέση μου και αν ναι πως μπορώ να την κατοχυρώσω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, όποιος ξέρει να μου απαντήσει.

 

Έχω τελειώσει το ΤΕΙ ανακαίνισης και αποκατάστασης Κτηρίων στην Πάτρα αλλά δεν έχουν βγει ακόμα τα Π.Δ αυτού του τμήματος, το θέμα είναι οτι ενδιαφέρομαι να κάνω ένα μεταπτυχιακό σε ξένο Πανεπιστήμιο αλλά σαν όρο για να προχωρήσω έχει να αναγνωρίζεται απο το διεθνές κοινοβούλιο και του συμβουλίου 2005/36/EC. Παραθέτω ακριβώς το κείμενο απο κάτω:

 

"The applicant must have a 3 or 4 years Bachelor's degree in the field of architecture from an internationally recognized university, primarily of those architecture schools listed in the directive of the European Parliament and council 2005/36/EC."

 

Να φανταστώ οτι αυτό αναφέρεται μόνο στους απόφοιτους της Αρχιτεκτονικής? Και εάν είναι έτσι πως αρκετά άτομα απο τα ΤΕΙ χωρίς ΠΔ κάνουν μεταπτυχιακά στο εξωτερικό? Δεν ισχύει αυτός ο 'όρος' για όλα τα Πανεπιστήμια.

Επίσης έχω ακούσει οτι στο εξωτερικό το πτυχίο τω ΤΕΙ θεωρείται Bachelor.

 

Εάν ξέρει κάποιος να με κατατοπίσει.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.