Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορισμός πισίνας και άδεια


Recommended Posts

Γεια σας,

 

 

Βαση νομου ποιος ειναι ο ορισμος για τις πισινες? Σε μια μικρη ξεδοχειακη μοναδα θελουν να φτιαξουν μια πισινα 23τ.μ και βαθους 1.40μ.

Προσπαθω να βρω το νομο που οριζει τις ελαχιστες διαστασεις για μια πισινα και δεν υπαρχει τιποτα. Τουλαχιστον κατι που να διαχωριζει νομικα μια πισινα απο μια μπανιερα βαση διαστασεων.

Υπαρχει τροπος μια μικρη πισινα να χαρακτηριστει διαφορετικα? Ζητω την βοηθεια σας!

Επισης τι φορος υπαρχει για μια 'πισινα'? αυτων των διαστασεων?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εγω δεν ειμαι ιδιοκτητης κανενος ξενοδοχειου τον τιτλο hotel owner το εβαλα γιατι το ζητησε στην εγγραφη στο φορουμ και εγραψα οτι μου ηρθε προχειρα στο μυαλο.

Ομως θα ειχε καποια σημασια αν ο ιδιοκτητης ημουν εγω η καποιος αλλος στην ερμηνεια του ορισμου μιας πισινας?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=2932

Αν θέλεις να κάνεις πισίνα σε ξενοδοχείο υπάρχουν οι προδιαγραφές του ΕΟΤ για τις διαστάσεις και τις αποστάσεις.

Επειδή αναφέρεις για φορολογία κλπ αν δεν κάνω λάθος σε ιδιωτικές πισίνες δεν φορολογήσε αν ειναι ως 25τ.μ. (αυτό ρώτα το σε λογιστή)

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ,

 

Τι διαχωριζει μια πισινα απο μια μπανιερα??? Δηλαδη, βαση νομου!! τι ειναι πισινα?

Υπαρχουν συγκεκριμενες διαστασεις που το καθοριζουν η οχι? Αν μπορει καποιος να δωσει μια Σοβαρη απαντηση θα το εκτιμουσα πολυ. Εξυπναδες του στυλ 'εξαρταται απο το ποιος ειναι ο ιδιοκτητης' δειχουν οτι δεν γνωριζει καποιος το αντικειμενο της εργασιας του!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και σε μένα μπάρμπα...

Τί θέμα είναι αυτό...

Εσύ τι πιστεύεις?

Πάντως μπανιέρα εκτός wc σπιτιού δεν γίνεται...δεν ξέρω αν σε κάλυψα.

Τώρα αν εκτός απ' το μάρκετινγκ είσαι και στυλίστας βάλτην για γλυπτό.

 

Άσε μας ρε συνάνθρωπε βραδιάτικα....

 

Αν θες να ρωτήσεις κάτι σοβαρό και συγκεκριμένο γίνε σαφής.

Αν υπάρχουν λέει μηχανικοί.....γιατί για να απαντήσουν στην σοβαρή σου ερώτηση?

Με το γκουσγκούνη και το καλοριφέρ το ξέρεις?

Στο λέω επειδή δεν είμαι μηχανικός αλλά πρωταγωνιστής σε τσόντες.

 

Κανά εξυπνακίστικο κολπάκι σκαρφίστηκες... για να γλιτώσεις καμιά αμοιβή...

Όχι φιλε, θα πλερώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.