Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάτμηση κληροτεμαχίου σε εκτός σχεδίου περιοχή


Recommended Posts

3 ώρες πριν, dimitris GM said:

Οι δρομοι  αναδασμων/διανομων, δεν εγιναν με ιδιωτικη πρωτοβουλια αλλα απο το Δημοσιο με νομιμο τροπο, ειναι κοινοχρηστοι

και απεικονιζονται στους χαρτες γεωργικης υπηρεσιας.

Αυτό ακριβώς!

Αναφέρεις στον τίτλο κληροτεμάχιο οπότε προφανώς στην περιοχή υπάρχει διανομή Υπ. Γεωργίας... έτσι δεν είναι? Από περιέργεια, αν θες, ανέβασε ένα απόσπασμα του χάρτη της διανομής να δούμε τον δρόμο που έχει πλάτος 30μ...

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, lou said:

Αυτό ακριβώς!

Αναφέρεις στον τίτλο κληροτεμάχιο οπότε προφανώς στην περιοχή υπάρχει διανομή Υπ. Γεωργίας... έτσι δεν είναι? Από περιέργεια, αν θες, ανέβασε ένα απόσπασμα του χάρτη της διανομής να δούμε τον δρόμο που έχει πλάτος 30μ...

 

IMG_1071.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε αυτό είναι το τοπογραφικό που έχεις στα χέρια σου.... από τον παλαιό τίτλο να φανταστώ... εγώ μιλάω για τον επίσημο χάρτη του Υπουργείου Γεωργίας...

edit: υποψιάζομαι πάντως ότι τα 23 μέτρα που λείπουν από τον δρόμο (αν όντως έχει πλάτος 30) έχουν καταπατηθεί εκατέρωθεν από τους παρόδιους.... έχεις μετρήσει έξω? τα 200μ βάθος υπάρχουν στην πράξη?

Edited by lou
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί τυχαίνει να έχω κάποια στοιχεία/χάρτες από Πιερία παρόλο που δεν έχω καμία σχέση με την περιοχή.... (κ επειδή είναι κ Κυριακή κ έχω λίγο χρόνο για σκότωμα🤣) ....  ο δρόμος όντως έχει αυτό μεγάλο πλάτος... το πόσο ακριβώς θα το κρίνεις εσύ.... οπωσδήποτε θα πρέπει να βρεις εάν αυτός ο δρόμος έχει κάποιο χαρακτηρισμό..... πχ δημοτική ή επαρχιακή.... από το '88 μπορεί να έχουν γίνει πολλά...

το κτηματολόγιο πάντως δείχνει αυτό που σου έγραψα παραπάνω....

1 ώρα πριν, lou said:

edit: υποψιάζομαι πάντως ότι τα 23 μέτρα που λείπουν από τον δρόμο (αν όντως έχει πλάτος 30) έχουν καταπατηθεί εκατέρωθεν από τους παρόδιους....

99.thumb.png.42efb75e928b28b6de0ab62fa7a2e67d.png

 

.thumb.png.e01b4bd789c7d3afb220c7b563524178.png

Σε κάθε περίπτωση σου συνιστώ, όπως σου είπαν και οι συν/φοι παραπάνω επειδή τα εκτός σχεδίου θέλουν πολύ προσοχή τον τελευταίο καιρό, να ρωτήσεις/συμβουλευτείς/συνεργαστείς με κάποιον έμπειρο συνάδελφο που να γνωρίζει ΚΑΛΑ το καθεστώς που ισχύει στην περιοχή... αυτά από εμένα...

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, lou said:

Κωνσταντίνε αυτό είναι το τοπογραφικό που έχεις στα χέρια σου.... από τον παλαιό τίτλο να φανταστώ... εγώ μιλάω για τον επίσημο χάρτη του Υπουργείου Γεωργίας...

edit: υποψιάζομαι πάντως ότι τα 23 μέτρα που λείπουν από τον δρόμο (αν όντως έχει πλάτος 30) έχουν καταπατηθεί εκατέρωθεν από τους παρόδιους.... έχεις μετρήσει έξω? τα 200μ βάθος υπάρχουν στην πράξη?

Ναι μου ήταν πιο πρόχειρο το "τοπογραφικό" συμβόλαιο καθώς είναι ο ίδιος ο χαρτης από το υπουργείο Γεωργίας.

Έχω μετρήσει όλη την πλάκα όπου υφίσταται το κληροτεμάχιο μου. Τα 200 μέτρα βάθος υπάρχουν ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.