Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ισχύς νόμου περί Η/Χ


Recommended Posts

Γνωριζω τους κανονες του Φορουμ περι κεφαλαιων κτλ αλλα στο συγκεκριμενο θεμα θα παρακαλουσα να γινει εξαιρεση λογω της σοβαροτητας του.

 

Και στο σημαντικο της υποθεσης.

 

Ν.3775 Αρ.Φυλλου 122Α/21-07-2009

 

Αυτο σημαινει οτι ο νομος εχει ισχυ απο 22-07-2009 και 2 δικηγορους που ρωτησα μου ειπανε οτι και με αρ.πρωτ. 22-07-2009 πας με τα καινουρια.

 

Ενα καθοριστικο ομως ειναι οτι οι αναθεωρησεις δεν αναφερονται καθολου...

 

Και ενα ακομα οτι μεχρι να δοθουν διευκρινησεις ειμαστε με σταυρωμενα χερια και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα ειτε σε παλιες δουλειες ειτε σε καινουριες αρα εγω βλεπω να κλεινω το γραφειο και να πηγαινω διακοπουλες (αν και δεν τις ειχα στο προγραμμα.)

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ:-x

post-18696-131887225525_thumb.jpg

post-18696-131887225549_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, φαίνεται ότι δεν έχεις διαβάσει τους Κανόνες γιατί, πριν ανοίξουμε ένα νέο θέμα, οφείλουμε να αναζητήσουμε αν υπάρχει το ίδιο ή παρόμοιο.

 

Αν έψαχνες, θα έβρισκες αρκετά σχετικά θέματα που έχουν καταλήξει στον προβληματισμό που έβαλες με το θέμα που άνοιξες.

 

Έχει ανοίξει και ένα νέο θέμα με το οποίο επιδιώκουμε να συγκεντρώσουμε στοιχεία για τους φακέλους που έχουν κατατεθεί στις κρίσιμες ημερομηνίες. Διάβασέ το και προσπάθησε να βοηθήσεις, αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει και παρακολουθησει για μερες αλλα επειδη ο τιτλος του ειναι γενικος εγω (και ισως πολλοι αλλοι συναδελφοι) νομιζα οτι θα αναλωθουμε σε γενικη συζητηση περι του θεματος και γιαυτο και τις τελευταιες 2 μερες δεν το κοιταξα καθολου για να προλαβω να ολοκληρωσω μια μελετη που με βασανιζει εδω και 5 μηνες με αποτελεσμα να την πατησω μιας και κατεθεσα φακελο εχθες:(

Ετσι ειπα να διαφοροποιησω και το τιτλο ωστε να ειναι ποιο προφανες

Αν εντουτις οι διαχειρηστες νομιζουν οτι εσφαλα ας διαγραψουν ή συγχωνευσουν τα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάλι καλά είσαι, εγώ πέραν των τριων μηνών που παιδεύτηκα με την άδεια πήρα και δάνειο να ξεκινήσω ένα δικό μου έργο και μάλλον μπαίνω φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για την αντιμετώπιση του προβλήματος που βάζεις υπάρχουν δύο λύσεις. Η μία είναι αυτή που περιγράφεις, δηλαδή να καθίσουμε με σταυρωμένα χέρια να περιμένουμε τις ερμηνευτικές εγκυκλίους (που θα βγουν την επόμενη βδομάδα, όπως έμαθα) και η άλλη να οργανωθούμε, να δραστηριοποιηθούμε, και να απαιτήσουμε. Διαλέγεις και ... παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Για την αντιμετώπιση του προβλήματος που βάζεις υπάρχουν δύο λύσεις. Η μία είναι αυτή που περιγράφεις, δηλαδή να καθίσουμε με σταυρωμένα χέρια να περιμένουμε τις ερμηνευτικές εγκυκλίους (που θα βγουν την επόμενη βδομάδα, όπως έμαθα) και η άλλη να οργανωθούμε, να δραστηριοποιηθούμε, και να απαιτήσουμε. Διαλέγεις και ... παίρνεις.

 

Φυσικα και δεν εννοω να καθισουμε με σταυρωμενα χερια, αυτο που ειπα ειναι για νεες δουλειες και πως θα φτασουμε σε λυση αν δεν ξερουμε ακριβως πως θα ενεργησουμε με τα νεα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.