Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικοι Μηχανικοι στο έτος 2300.


vaggelis2000

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

φιλε μου βαγγέλη, εισαι βουδιστής και πιστευεις στην μετενσάρκωση?

 

και αν ναι, πως εισαι σιγουρός ότι δεν θα γυρίσεις σαν καλουπατζής?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να είναι πολύ high tech ο μηχανικός του 2300.

Δηλαδή: θέλεις ανεμοπίεσεις??? Βάζεις το 3Δ φορέα με πεπερασμάνα 1x1 (εκατοστά εννοείται...) και εισάγεις τα μόρια του ανέμου να χτυπούν με 1000 διαφορετικούς τρόπους.

χα! πρόβλημα με το χιονι??? κατι παρόμοιο με τα παράπανω. (φυσικά θα λαμβάνεις και την ικανότητα μεταφοράς φορτίου λόγω της... τραχύτητας του χρώματος...) κτλ κτλ.

και με τους κανονίσμους τι θα γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

οι κανονισμοι θα ειναι περασμενοι σε κρατικο server, οι μελετες θα υποβαλλονται αυτοματως και θα εγκρινονται παντα αφου θα εχουν γινει απο υπολογιστη.

 

το εργοταξιο θα ειναι χωρις ανθρωπους και ολα τα κτιρια θα ειναι geodesic domes. τσακ τσακ και σηκωθηκε.

 

εγω το εχω πει για τη ζεστη αλλα δεν με ακουει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το θρεντ πρέπει να χωριστεί σε 2 ενότητες: Έλληνες μηχανικοί και ξένοι. Για τους ξένους δεν ξέρω. Οι Έλληνες όμως μάλλον θα έχουν προχωρήσει πολύ μπροστά. Θα είναι κοντά (επιτέλους) στο ξεκαθάρισμα των επαγγελματικών δικαιωμάτων τους, θα ασχολούνται πλέον με το θέμα Πανεπιστήμια-ΑΤΕΙ και θα καταριούνται τον προπάππο μηχανικό που είχε πληρώσει την "τακτοποίηση" για εκείνον τον ημιυπαίθριο στο πατρικό σπίτι που τώρα (2300) φορολογείται και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση ότι θα εξακολουθήσει να υφίσταται το ανθρώπινο γένος, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχει καταφέρει να τα βρει με το περιβάλλον ή να μετακομίσει σ' άλλους πλανήτες, προβλέπω ότι οι πολιτικοί μηχανικοί:

α) δεν θα υφίσταται ως ειδικότητα λόγω της υπερ-εξειδίκευσης που θα προκαλέσει η ανάπτυξη του πολιτισμού μας και της τεχνολογίας ή

β) δεν θα υφίσταται ως ειδικότητα λόγω του ότι θα έχει καταστραφεί ο πολιτισμός μας όπως τον γνωρίζουμε μέχρι σήμερα και θα έχουμε κάνει πολλά πολλά βήματα προς τα πίσω οπότε θα υπάρχουν μόνο μηχανικοί όπως υπήρχαν μέχρι πρόσφατα στην ανθρώπινη ιστορία.

 

Υ.Γ.: Ευχαριστώ για τη γυάλινη σφαίρα που μου δάνεισες.

Link to comment
Share on other sites

Διστυχώς οι προβλέψεις δεν είναι με το μέρος μας.

Φαντάζομαι μια τεράστια βάση δεδομένων με 100 εκατομ. μελέτες για κάθε περιοχή σεισμό και τετραγωνικά. Δηλαδή με ένα κλικ και αμέσως print.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.