Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οπλισμός σε ασθενείς περιοχές διαφράγματος


 

Recommended Posts

Kαλησπέρα συνάδελφοι.

 

Στις ασθενείς περιοχές διαφράγματος που προκύπτουν από μεγάλες εσοχές πρέπει να προβλέπεται επαρκής οπλισμός για να εξασφαλίζεται η επάρκεια του .

 

Αυτός ο οπλισμός σε τι συνίσταται ?

 

Κάποια περιμετρική ενισχυμένη ζώνη ?

Πύκνωση οπλισμού ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και στα δύο. Γενικά οπλίζεται όπως στις οπές. Υπάρχει σχετική βιβλιογραφία. (ναι γερμανική είναι και για πλάκες έχει πολύ υλικό, εγώ προσωπικά για πλάκες από εκεί διαβάζω)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα σκεφτεί παλαιότερα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Είσαι σίγουρος ότι η προσθήκη οπλισμού θα σου δώσει την επιθυμητή συμπεριφορά (διάφραγματική λειτουργία)? Μήπως ο αρμός είναι πιο σίγουρη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετα έχεις άλλο μοντέλο. Δεν είναι το ίδιο. Μιλάμε για την ίδια στάθμη. Αν την ίδια στάθμη την κατασκευάσεις με αρμό δεν έχει την ίδια λειτουργία το μοντέλο. Μάλλον αναφέρεται ο avgoust για το ίδια στάθμη.

 

edit: dratsiox

 

Δες για τις πλάκες γενικά.

Link to comment
Share on other sites

@ pappos

Δε διαφωνώ. Απλά νομίζω ότι αν υπάρχει η δυνατότητα είναι πιο σίγουρη λύση. Κάποια φωτογραφία υπάρχει από λεπτομέρεια όπλισης υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.