Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες στο τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Ανάπτυξης στο Βόλο


ampeligi

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους!!

 

Σκοπεύω να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας του Βόλου. Η ύλη περιλαμβάνει τα εξής μαθήματα:

Οικονομική Θεωρία: Μικροοικονομία και Μακροοικονομία

Μαθηματικά

Προβλήματα των πόλεων και του περιβάλλοντος στο σύγχρονο κόσμο

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν δώσει κατατακτήριες ή έχουν τελειώσει αυτή τη σχολή τι βιβλία πρέπει να αγοράσω για να διαβάσω.

Επίσης γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο φροντιστήριο το οποίο ασχολείται με τα μαθήματα αυτού του τμήματος;;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφε,

Μπορώ να σου προτίνω συγγράμματα που θα μπορούσες να διαβάσεις, όμως θα χρειαστεί να κάνω ένα "ξεσκόνισμα" στη βιβλιοθήκη μου για να επιλέξω τα κατάλληλα από προσωπική εμπειρία. Αν ενδιαφέρεσαι ειδοποίησέ με!

 

Υ.Γ. Είναι σίγουρο ότι στην ύλη περιλαμβάνονται μόνο τα συγκεκριμένα θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτά τα μαθήματα τα βρήκα στην ιστοσελίδα της σχολής σχετικά με τις κατατακτήριες εξετάσεις.

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Περιμένω τις προτάσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτά τα μαθήματα τα βρήκα στην ιστοσελίδα της σχολής σχετικά με τις κατατακτήριες εξετάσεις.

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Περιμένω τις προτάσεις σου!

 

ok λοιπόν...θα επιστρέψω με προτάσεις! Απλά θα μου δώσεις λίγο χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά και εγώ προτίθεμαι να δώσω εξετάσεις για το Χωροταξίας στο Βόλο. Θεωρείτε ότι είναι πλέον πολύ αργά (9/10/2009); Που θα βρω την ύλη (σχετικά βιβλία);Που μπορώ να βρω σχετικά θέματα (ώστε να πάρω μυρωδιά τι γίνεται;).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητή αναστασία,

χαιρετώ....ευχαριστώ κατ' αρχήν για όλα....

ΕΡΩΤΗΜΑ1: Μαθηματικά δεν έχω ακόμα σύγγραμμα (βρήκα δικές της σημειώσεις σε ΤΕΙ μηχανολογίας στη Λαρισα (της Γκανάτσιου εννοώ), αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ανταποκρίνονται στα δικά μου...

ΕΡΩΤΗΜΑ2: Σίγουρα η ΜΑΚΡΟ / ΜΙΚΡΟ ξεπερνιέται με ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ του D.BEGG; τι μου λέει ότι δεν είναι αυτό το σύγγραμμα που δίνεται πια....;;;;

ΕΡΩΤΗΜΑ 3: Δεν δίνεις στο γνωστό σου φοιτητή το μειλ μου ([email protected]) για να επικοινωνήσουμε πιο άμεσα;;;

ΕΡΩΤΗΜΑ 4: Αν θέλεις στείλε μου το τηλ. σου για να επικοινωνήσουμε δια ζώσης για το μεγάλο μου πρόβλημα (...ξανά φοιτητής;;;)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι....

Link to comment
Share on other sites

οff topic

Ξέρει κανένας η Γκανάτσιου εκτός από τους Μηχανολόγους στο Βόλο σε ποιό άλλο τμήμα κάνει. Μιλάω πάντα για Βόλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.