Μετάβαση στο περιεχόμενο

αρτιότητα οικοδομησιμότητα παραλιακού γηπέδου


Recommended Posts

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Το πρόβλημα είναι ότι η Πολεοδομία είναι αδιάλακτη. Τι πρέπει να κάνω; Ποια είναι η διαδικασία;ΣΧΟΠ;

Σε συζήτηση με μέλη του του ΣΧΟΠ, που όμως οι περισσότεροι είναι άνθρωποι της Πολεοδομίας, μου λένε ότι μόνο οι δρόμοι προϋφιστάμενοι του 1923 αναγνωρίζονται ως κοινόχρηστοι. Όταν τους είπα ότι σύμφωνα με ΓΟΚ85 κοινόχρηστα είναι πέντε είδη δρόμων, ένα εκ των οποίων είναι δρόμοι που επιτρέπουν πρόσβαση σε ακτές, μου απάντησαν ότι υπάρχει νομοθετικό κενό.

Link to comment
Share on other sites

frankie

δεν υπάρχει νομοθετικό κενό όλα τελικά είναι θέμα ερμηνείας και θέλησης να βρεθεί λύση

ο συνάδελφος grtopo περιέγραψε σαφώς με τις παρεμβάσεις του το τι πρέπει να γίνεται

Ο ΓΟΚ επίσης καθιστά ξεκάθαρο τι είναι κοινόχρηστος δρόμος,σωστά αναφέρεις

θα πρότεινα σαν τελευταία προσπάθεια να απευθυνθείς εγγράφως στην αρμόδια υπηρεσία και όχι προφορικά έτσι ώστε να αναγκασθούν να σου δώσουν έγγραφη απάντηση στην οποία είναι εξαιρετικά δύσκολο να επικαλεσθούν νομοθετικό κενό

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Το πρόβλημα είναι ότι η Πολεοδομία είναι αδιάλακτη. Τι πρέπει να κάνω; Ποια είναι η διαδικασία;ΣΧΟΠ;

Σε συζήτηση με μέλη του του ΣΧΟΠ, που όμως οι περισσότεροι είναι άνθρωποι της Πολεοδομίας, μου λένε ότι μόνο οι δρόμοι προϋφιστάμενοι του 1923 αναγνωρίζονται ως κοινόχρηστοι. Όταν τους είπα ότι σύμφωνα με ΓΟΚ85 κοινόχρηστα είναι πέντε είδη δρόμων, ένα εκ των οποίων είναι δρόμοι που επιτρέπουν πρόσβαση σε ακτές, μου απάντησαν ότι υπάρχει νομοθετικό κενό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.