Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λειτουργική τακτοποίηση τουριστικών καταλυμάτων


kosmel

Recommended Posts

Έπεσαν στα χέρια μου κάποια χαρτιά με αυτόν τον τίτλο.

Η εγκύκλιος αφορά τη χορήγηση ειδικού σήματος λειτουργίας κύριων και βοηθητικών τουριστικών καταλυμάτων καθώς και τη λειτουργική αδειοδότηση κολυμβητικής δεξαμενής εντός τουριστικου καταλύματος.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν συμφέρει κάποιον να το κάνει αυτό γιατί μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που ζητάνε για την "τακτοποίηση".

π.χ. ξενοδοχείο 1 & 2 αστεριων --> 40 ευρω ανά τετρ. μέτρο υπερβάλλουσας δόμησης

--> 20 ευρω ανά τετρ. μέτρο αλλαγής χρήσης

 

Νομιζώ έχει ξαναβγεί κάτι παρόμοιο στο παρελθόν, αλλά δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση.

Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έχουν "διαφημίσει" καθόλου...

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει την εγκύκλιο στο φόρουμ?

 

Υ.Γ. συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα, αλλά από την αναζήτηση που έκανα δεν έβγαλα αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Η προθεσμία έχει τελειώσει από τις 31-12-2010

 

Εννοείς 31-12-2009, ναι έχει λήξει, αν και μέχρι εκείνη την ημερομηνία έδινες έστω και ελλειπή φάκελο (είχες δηλαδή λάβει αριθμό πρωτοκόλλου), είσαι οκ (το έκανα εγώ για την οικογενειακή επιχείρηση που έχουμε).

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε αυτη η ιστορια.. Σωστος ο Directionless

Μεχρι τελη Φλεβαρη (αν θυμαμαι καλα) μπορουσες να συμπληρωσεις το φακελο με δικαιολογητικα που σου ελειπαν. Επρεπε να ειχες παρει πρωτοκολλο ομως με ημερομηνια # # 2009

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε αυτη η ιστορια.. Σωστος ο Directionless

Μεχρι τελη Φλεβαρη (αν θυμαμαι καλα) μπορουσες να συμπληρωσεις το φακελο με δικαιολογητικα που σου ελειπαν. Επρεπε να ειχες παρει πρωτοκολλο ομως με ημερομηνια # # 2009

 

Αυτό ckiriako, παίζει από Υπηρεσία σε Υπηρεσία του ΕΟΤ. Π.χ. στη δική μου περίπτωση (που βρίσκεται ακόμη σε στάδιο ελέγχου) ασχολήθηκαν πριν περίπου 1 1/2 μήνα (μετά από συνεχείς γραπτές και τηλεφωνικές οχλήσεις), δηλώνοντας αυξημένο φόρτο εργασίας (φαίνεται ότι έπεσαν πολλές αιτήσεις μαζεμένες).

 

Για να σου δώσω να καταλάβεις δηλαδή, πριν περίπου 20-25 ημέρες, παρέλαβα χαρτί από την Υπηρεσία με τα επιπλέον δικαιολογητικά (ή διορθώσεις) που έπρεπε να υποβληθούν/γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Στον ΕΟΤ μου είπαν ότι θα ξανανοίξει το πρόγραμμα μέσα στον Ιούλιο... Απλά θα βγει και θα κλείσει πολύ γρήγορα, μέχρι 31/7/2010 θα έχει γίνει, γιατί τότε λήγει και η πληρωμή της 2ης δόσης της προηγούμενης τακτοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Στο ποδι ολα, στο ποδι μια ζωη.

Σου εδειξαν οτι ηξεραν τι ελεγαν kosmel? Ή στο πεταξαν ετσι? Ο μηνας εχει ηδη 7.

Εδω το προηγουμενο προγραμμα ετρεχε τοσους μηνες και τελικα εμεινε ποσος κοσμος απ'εξω.

Τελωσπαντων. Οποιος μαθει κατι ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς που προλάβαμε και καταθέσαμε πάμε να τρελαθούμε. Με πρώτη εγκύκλιο ο ΕΟΤ ζητάει να πληρωθούν όλα τα τετραγωνικά , ακόμα και αυτά που είναι στην ΟΑ, και απορρίπτει τις αιτήσεις. Μέχρι να ενημερώσει τον κόσμο ότι πρέπει να πληρώσει για όλα τα τ.μ. βγαίνει 2η εγκύκλιος και αναιρεί την πρώτη. Πάνω που πάνε να δώσουν τις άδειες λειτουργίας ,τους λένε από τα κεντρικά, μην δώσετε τίποτα ακόμη γιατί βγαίνει και τρίτη εγκύκλιος. ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

 

Kosmel, από ποιον ΕΟΤ σου είπαν ότι θα ξανανοίξει η τακτοποίηση???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.