Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ύψος μαντρότοιχου


Recommended Posts

Για διαμόρφωση περιβάλλοντος χώρου ισχύει το 1,50 μέτρο - πιάνει και τα όρια οικοπέδου.

 

Έπρεπε να είχες ήδη πάρει αντίγραφα της οικ. άδειας του γείτονα ώστε να ελέγξεις τί ακριβώς δείχνει και αν η ΕΠΑΕ (εφόσον εμπλέκεται) έχει αποδεχτεί τυχόν παρεκκλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει στο εξής που μου κάναν ως παρατήρηση σε Δ.Κ. : η επιχωση του οικοπέδου μου (εντός σχεδίου) κοντά στα πλάγια όρια θα πρέπει να είναι υποχρεωτικά ως 1μ. , διοτι αν είναι 1,50 μ. (που τόσο είναι η δική μου) δημιουργείται περιφραξη ύψους 1,50 συμπαγής που δεν επιτρέπεται??? - εγω θεωρώ πως το 1μ. περίφραξη μετράται απο την ψηλότερη από τις διαμορφομένες στάθμες εκατέροθεν της περίφραξης. Δηλ. πως μπορώ να μπαζώσω 1.50 και απο την τελική στάθμη και πάνω να σηκώσω και τοχείο 1μ.

Edited by kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

για οικοπεδο για να το φραξεις 1 μετρο μπετο και αλλο 1,5 μετρο σιτα θελει αδεια κανονικα με ενσημα η κανεις οτι σε φωτησει ο θεος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.