Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παρτέρι στον ακάλυπτο οικοδομής


hlianapap

Recommended Posts

Οχι μόνο το κιγκλίδωμα Brasco και το στηθαιάκι είναι παράνομο. Γενικά απαγορεύεται η κατακερμάτιση του οικοπέδου σε τμήματα και μόνο η υψομετρική διαφορά θα μπορούσε να το νομιμοποιήσει αλλά πάλι όχι αν δεν φαίνεται στα σχέδια της άδειας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , μιλάμε για ένα καγκελάκι 30cm το οποίο προορίζεται για την προστασία του πράσινου και όχι για διαχώρισμο του ακαλύπτου.

Βέβαια δεν ξέρεις και σε τι ελεγκτή θα πέσεις.

Βγάλε μία άδεια μικρής κλίμακας για διαμόρφωση ακαλύπτου για να είσαι καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , μιλάμε για ένα καγκελάκι 30cm το οποίο προορίζεται για την προστασία του πράσινου και όχι για διαχώρισμο του ακαλύπτου.

Βέβαια δεν ξέρεις και σε τι ελεγκτή θα πέσεις.

Βγάλε μία άδεια μικρής κλίμακας για διαμόρφωση ακαλύπτου για να είσαι καλυμένος.

 

Άδεια μικράς κλίμακας θα χρειαστεί συναίνεση συνιδιοκτητών. Σωστά;

Πρόκειται για αακάλυπτο οικοδομής.

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει βρέ παιδιά. Τα ίδια θα λέμε? Εκ του νόμου απαγορεύεται να κατακερματίσεις την αυλή, πώς να στο πώ? Δε πά να ναι 30 πόντους δε πά να ναι 40, απαγορεύεται.

Βέβαια δεν αποκλείεται να πέσεις σε ελγκτή που είναι στραβάδι αλλά τώρα που δημοσιεύτηκε και αυτό το πόστ δεν πιστευω :) διαβάζουν αλλά και να περάσει άμα διαβάζει το πόστ ο ενδιαφερόμενος ΧΑ ΧΑ την π@@τσίξατε.

 

Δεν ντρέπομαι που το λέω, είμαι υπέρ της ενοποίησης των ακαλύπτών και θα στηρίζω την άποψη μου. Να μου πείς ένα στηθαιάκι 30 πόντους ... αλλά ο νόμος είναι νόμος.

Οπως και να το κάνομε.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ενα λεπτό! Γιατί είμαι με το μέρος του ισχυρού αλλά και με του αδυνάτου.

Αν εκεί όπου...υπάρχει υψομετρική διαφορά τα δεδομένα αλλάζουν.!

!

Link to comment
Share on other sites

Άδεια μικράς κλίμακας θα χρειαστεί συναίνεση συνιδιοκτητών. Σωστά;

Πρόκειται για αακάλυπτο οικοδομής.

 

Χρειάζεται γιατί είναι κοινόχρηστος χώρος.

Για το καγκελάκι ρώτα και κάποιον υπάλληλο της πολεοδομίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.