Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποκατηγορίες των 27 κατηγοριών μελετών


mred-akias

Recommended Posts

Γνωρίζετε που μπορώ να τις βρω?

 

ΛΧ ποιες είναι οι υποκατηγορίες των Χωροταξικών και ρυθμιστικών μελετών, ποιες των Ενεργειακών, ποιες των Γεωτεχνικών, ποιες των Περιβαλλοντικών κοκ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβέστερα http://www.ypex-mele.gr/eC_PageItem.asp?lg=GR&id=90 , ΔΕΝ υπάρχουν υποκατηγορίες , στα υδραυλικά έργα πχ αν θεωρηθείς "ικανός" για μελετητής μπορεί να κάνεις μελέτες΄από άρδευση μέχρι εγκαταστάσεις επεξεργασίας λυμάτων , στα περιβαλλοντικά αντίστοιχα που προστέθηκαν με το

http://www.ypex-mele.gr/eC_PageItem.asp?lg=GR&id=98

μπορείς να κάνεις από μια κλασική Μ.Π.Ε για μια βιομηχανία μέχρι και μελέτη διαχείρισης τοξικών αποβλήτων ή ΕΙΔΙΚΗ περιβαλλοντική μελέτη για πχ περιοχές NATURA με το μελετητικό πτυχίο και χωρίς καθόλου αξιολόγηση αν είσαι ικανός

Link to comment
Share on other sites

 

Θες να μου εξηγήσεις πως ακριβώς μου δίνει απάντηση αυτό?

 

Πατάω στο "ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΕΛΕΤΩΝ" και μου δίνει μετά τους τίτλους των κατηγοριών ενώ εγώ θέλω τις υποκατηγορίες. Τις κατηγορίες τις γνωρίζω ήδη και δεν ψάχνω μια απαρίθμηση των 27 αλλά τις υποκατηγορίες αυτών.

 

Ας δώσω ένα ακόμη παράδειγμα. Αν δεν κάνω λάθος, η Μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων είναι υποκατηγορία της 27. Περιβαλλοντικές Μελέτες. Εγώ ψάχνω δηλαδή τι άλλο περιλαμβάνει η κατηγορία 27. Αντίστοιχα ψάχνω και για τις υπόλοιπες κατηγορίες.

 

Τεσπα τι περιλαμβάνεται σε κάθε κατηγορία.

 

Edit: Μόλις διάβασα και την απάντηση του Zaxoys. Οπότε δεν υπάρχουν υποκατηγορίες, απλά κάθε έργο/κομμάτι έργου εντάσεται/αντιστοιχεί σε μια κατηγορία άρα οι σχετικές μελέτες εντάσονται στις σχετικές κατηγορίες. Άρα: τι έργα περιλαμβάνονται σε κάθε κατηγορία και που είναι ορισμένο αυτό? Λχ τι είδους εργασίες μπορεί να μελετήσει κάποιος που έχει δικαίωμα εκπόνησης μελετών της κατηγορίας λχ 22 (Εδαφολογικές Μελέτες και ΄Ερευνες) ή της κατηγορίας 1 (Χωροταξικές και Ρυθμιστικές Μελέτες)?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.