Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιωτική εταιρεία εκπαίδευσης τι επαγγελματικά δικαιώματα παρέχει;


rodag

Recommended Posts

Αγαπητοι συμφορουμιτες θα ηθελα τα φωτα σας για ενα θεμα σχετικα με την εταιρεια ανοιχτης εκπαιδευσης master-d ,την οποια ανεφερε ο φιλος Νικολας στην προηγουμενη σελιδα. Εχω ενα ξαδερφακι που μολις τελειωσε το σχολειο και ψαχνεται. Η εταιρεια ισχυριζεται οτι οι αποφοιτοι εχουν δικαιωμα να κανουν μελετη και εγκατασταση φωτοβολταικων παρκων και να ανοιξουν δικια τους επιχειρηση εγκαταστασης ανανεωσιμων πηγων χωρις να απαιτειται καποιος αλλος τιτλος τεχνικης σχολης. Κι εγω αναρωτιεμαι, δεδομενου οτι ενα παρκο πρεπει να συνοδευεται απο υπευθυνη δηλωση ηλεκτρολογου εγκαταστατη,πώς ειναι δυνατον η σχολη -εταιρεια αυτη να δινει τετοιους τιτλους.Το ΤΕΕ τι γνωμη εχει γι'αυτο; Ειναι αλλη μια περιπτωση εξαπατησης ή όντως η εταιρεια εχει δικιο στα οσα ισχυριζεται;

Προσέξτε! Δεν αμφισβητω τοσο την τεχνικη τους καταρτηση και διδασκαλια αλλα με προβληματιζει ο ισχυρισμος τους για τα επαγγελματικα δικαιωματα που κατοχυρωνουν οι απόφοιτοί τους

 

Σας ευχαριστω a priori

 

 

Παρακαλώ αναγράψτε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας!!!

ilias

Link to comment
Share on other sites

rodag

σημασία δεν έχει τι λέει ο καθένας αλλά τι είναι θεσμοθετημένο απο την πολιτεία-κράτος

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω Θεοχαρη για το ενδιαφερον,να εισαι καλα

μιλησα το πρωι με το τεε αλλα μου ειπαν οτι ασχολουνται μονο με ανωτατη εκπαιδευση.Τηλεφωνο συλλογου να υπαρχει αραγε;

 

Πήρα τηλεφωνο και τη ΔΕΗ και ειπαν οτι μπορουν να υπογραφουν Μηχανικοι Αποφοιτοι ΑΕΙ, ΤΕΙ και Εργοδηγοι με ειδικο πτυχιο σταθμών -υποσταθμων.

Τώρα αυτο το τελευταίο ειναι που ισως αφηνει κάποια περιθωρια, αλλα πώς μπορει να γινεις εργοδηγός αυτού του είδους, ειναι ένα ζήτημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.