Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφορίες για το DUBAI. Εργασία και ζωή.


free

Recommended Posts

Παιδιά εννοείται ότι η εργασία στην ξενιτιά ΔΕΝ θα σου αφήσει "παρακαταθήκη" για να γυρίσεις πίσω στην πατρίδα!Τουλάχιστον όχι αν μιλάμε για 2 ή 3 χιλιάρικα...όταν θα φτάσεις να παίρνεις κάνα 6χίλιαρο και βάλε το συζητάμε...αλλά και μόλις "πιάσεις" τέτοιο πόστο τι να γυρίσεις να κάνεις πίσω;!;)

 

Εγώ προτείνω στο φίλο μας (και σε όποιον σκέφτεται να ξενιτευτεί) να το σκεφτεί πολύ σοβαρά καθ'ότι είναι εξαιρετικά πιθανό εν τέλει να παραμείνει στη χώρα αυτή για πολλά πολλά χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

ολα είναι μια ιδέα.θυμάμαι πριν πολλα πολλα χρόνια ,απολύθηκα απο φαντάρος ,ανοιξα γραφείο στη Μυτιλήνη,και στον χρόνο επάνω με πιάσανε οι ανησυχίες-μου είχαν κάνει και μια καλή πρόταση απο κάποια τεχνική εταιρεία των Αθηνών,οπότε λέω ας πάω να δοκιμάσω-μόνο που ήταν μήνας Ιουλιος.Κατεβαίνω λοιπόν στην Αθήνα ,και με βάζουν

να παρακολουθώ και να επιμετρώ την άσφαλτο που έριχναν πέριξ του κέντρου των Αθηνών.Μήνα Ιούλιο δίπλα στην φρεσκοριγμένη άσφαλτο που έβραζε.Από αντίδραση ίσως ,μιά εικόνα καρφώθηκε στο μυαλό μου και δεν Εβγαινε με τίποτα:oί δροσερές παραλίες της Μυτιλήνης και φανταζόμουν τους γνωστούς μέσα στην θάλασα.

Δεν πέρασε μιά βδομάδα και ...........πίσω στην Μυτιλήνη.

Οπότε φίλε free ,μην ακους αυτούς εδώ ,κλείσε τα αυτιά σου και προσηλώσου στο καθήκον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.