Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Καταγγελία από την πολεοδομία


tasos82

Recommended Posts

Οποιος είπε ότι η άδεια μικρής κλίμακας είναι δωρεάν, απλώς εννοούσε ότι δεν απαιτούνται αμοιβές με το σύστημα που υπολογίζονται για άλλες οικοδομικές άδειες... Αν μπορείς να καταθέσεις την αίτηση, να γράψεις τεχνική έκθεση και σχέδιο κάτοψης αν σου ζητήσουν, να τις υπογράψεις και να το δεχτούν στη Πολεοδομία, τότε είναι δωρεάν... Αλλιώς κάποιον πρέπει να πληρώσεις για το χρόνο του και για το ότι αυτός έχει το δικαίωμα να το κάνει...και για το ότι έχει την ευθύνη των ενεργειών και των γραφόμενων... Οχι σαν όλους τους υπόλοιπους που πάνε στη Πολεοδομία και κοιτάνε σαν χαζοί τους υπαλλήλους και απαντάνε... "Ναι; Δεν μπορώ να χτίσω τα δύο δωμάτια στη ταράτσα μου; Γιατί βρε παιδιά, δική μου δεν είναι;" "Σιγά μωρέ, το μπαλκόνι έκλεισα, δεν το χρησιμοποιούσαμε...." και άλλα τέτοια....

 

Φανταστείτε λοιπόν αν φύγουν οι ελάχιστες αμοιβές πόσοι συνάδελφοι - ανάδελφοι θα θελήσουν να εντάξουν και άλλες εργασίες στις "δωρεάν".... Το τραγικό είναι ότι θα ενταχθούν και εργασίες μεταξύ μηχανικών στις "δωρεάν"... Δηλαδή, σου δίνω όλα τα Η/Μ, κάνε μου δωρεάν τη θερμομόνωση... Σου έδωσα τα αρχιτεκτονικά, κάνε μου δωρεάν το τοπογραφικό....

Διαφήμιση... Δώστε μας τα στατικά, και δωρεάν η παραλαβή οπλισμού!!!

Θεέ μου φύλαγε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.