Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Αγορά αυθαιρέτου


ΑΡΣΕΝ

Recommended Posts

Καλημέρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας.

Το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να αγοράσω ένα αγροτεμάχιο(260τμ)

εκτός σχεδίου,υπάρχουν συμβόλαια κανονικά,με τοπογραφικό(1986).

Μέσα στο αγροτεμάχιο υπάρχει ένα αυθαίρετο που χτίστηκε το 1989,

έχει ΔΕΗ.

Πώς μπορώ να το αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία μόνο.Όλα τα αυθαίρετα, που βλέπω γύρω μου να μεταβιβάζονται, είναι όλα παράνομα;Μήπως τελικά υπάρχει παραθυράκι στο νόμο και απλά δεν το γνωρίζουμε όλοι;Δεν μπορεί, κάτι παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να αγοράσω ένα αγροτεμάχιο(260τμ)

εκτός σχεδίου,υπάρχουν συμβόλαια κανονικά,με τοπογραφικό(1986).

 

Για τους γείτονες δεν ξέρω,Εσύ όμως την πάτησες λόγω χρονολογίας του τοπογραφικού,που προφανώς δεν δείχνει το κτίσμα,άρα είναι κτισμένο μετά το 83...............:D:D

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ,οπότε είτε το ακίνητο πρέπει να νομιμοποιηθεί(που δεν νομιμοποιείται,εκτός σχεδίου 260 τ.μ. ούτε ο Berlusconi δεν μπορεί να οικοδομήσει νόμιμα στην Ελλάδα),ή να κατεδαφιστεί ΠΡΙΝ τη μεταβίβαση,ή να σκάσεις 20Κ (τουλάχιστον) ΜΗΠΩΣ κ βρεις κανένα μηχανικό 75άρη πριν το θάνατο να σου σφραγίσει λευκό οικόπεδο.Αν καταφέρεις κ βρεις χωρίς να τα σκάσεις,να το ξέρεις ότι θα σε καρφώσω στον έφορο.......:lol:

 

ΑΥΤΑ είναι τα παραθυράκια ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ,μην ψάχνεις άσκοπα!

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:ΧΩΡΙΣ άδεια κατεδάφισης.........

 

Αν δοκιμάσεις να βγάλεις άδεια κατεδάφισης,τότε θα πρέπει να εξοφληθούν τα πρόστιμα ανέγερσης κ διατήρησης από το '89 έως το '09.........

 

Το γκρεμίζεις νύχτα,το κάνεις αβαβά και αγοράζεις το οικόπεδο σκέτο.Κ ωραία,το αγόρασες.Τί θα το κάνεις 260 τ.μ. εκτός σχεδίου?Θα περιμένεις να μπεί στο σχέδιο ή θα φτιάξεις κ εσύ το δικό σου αυθαίρετο?

 

Το κτίσμα κτίστηκε το 89,άρα ΔΕΝ μπορείς να δηλώσεις προ του '83.ΔΕΝ Μ-Ε-Τ-Α-Β-Ι-Β-Α-Ζ-Ε-Τ-Α-Ι ούτε από το Θεό.

 

ΟΜΩΣ,πήγαινε στο Δήμαρχο ή στο Νομάρχη,πέσε στα γόνατα μοιρολογώντας,και τότε θα σου λυθεί η απορία ΠΩΣ γίνεται το αυθαίρετο αυτό κ τόσα άλλα,όχι μόνο να έχουν ΔΕΗ,αλλά να μεταβιβάζονται κιόλας...........

 

Δ-Ε-Ν- Μ-Ε-Τ-Α-Β-Ι-Β-Α-Ζ-Ε-Τ-Α-Ι-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.