Μετάβαση στο περιεχόμενο

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για την δουλειά και τις ώρες που αφιέρωσες για το πρόγραμμα και μάλιστα να το δίνεις δωρεάν (αύριο θα το δοκιμάσω και σε vista να δω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και μην ξεχνάτε , με μόνο 600 ευρώ το χρόνο έχετε και προνομιακή συντήρηση για ολόκληρο το χρόνο . Η προσφορά ισχύει μέχρι στις 32 του μηνός . Προλάβετε !

Link to comment
Share on other sites

iliekater ξεχασα να σευχαριστησω γιατι οντως φταιγαν οι ρυθμισεις που μόλις αλλαξαν σε αγγλικες λυθηκαν και τα δυο προβληματα.τωρα βεβαια δεν μπορω να εξαγω στο AUTOCAD τα σκαριφηματα αλλα δεν ξερω αν το εξηγησες καπου αλλου πριν.πρεπει να κατεβασω και κατι αλλο?απο που?το free cad ειναι κατι σαν plug in?

Link to comment
Share on other sites

tomthess , το FreeCAD είναι κάτι πολύ παραπάνω από plug-in ! Περιλαμβάνει ένα σωρό εντολές και συλλογές από σύμβολα (blocks) . Μεταξύ των εντολών του είναι και η αντίστοιχη με την οποία μπορείς να εξάγεις τα φύλλα των σκαριφημάτων της Θερμομόνωσης στο AutoCAD . Μπορείς να το βρεις εδώ :

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=808

conna , οι αντοχές αξόνων είναι πλέον για μένα ένα κεφάλαιο που κλείνει . Αρχικά σκόπευα να προσθέσω διάφορους συνδιασμούς (υδραυλικές πόρτες , νταλίκες , τριαξονικά κτλ με τα οποία κατά καιρούς χρειάστηκε να ασχοληθώ) , αλλά είναι τέτοιες οι απαιτήσεις της δουλειάς μου που δεν μου επιτρέπουν να ασχολούμαι πια με αυτά . Όσο αφορά το Συγκοινωνιών , δυστηχώς δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο · αν όμως μάθεις , σε παρακαλώ πέσε μας και εμάς .

Link to comment
Share on other sites

thanx και παλι iliekater.κατεβασα το freecad το στησα και δουλευει οκ.τωρα ομως εχω αλλο προβλημα:δεν μπορω να κανω εξαγωγη για εκτυπωση στο word για τη θερμομόνωση.το μηνυμα που βγαζει:run time error 5273.το ονομα του εγγραφου η η διαδρομη δεν ειναι εγκυρα.βεβαιωθειτε κλπ..εριξα μια γρηγορη ματια αν εχει συζητηθεί το θεμα αλλα δεν ειδα κατι.εχεις ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μία ιδέα μου έρχεται αυτή τη στιγμή στο μυαλό : μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει κατάλληλα το "Βασικό" πακέτο πηγών ; Μήπως δεν το έχεις εγκαταστήσει καθόλου ; Διαφορετικά στείλε μου το αρχείο για να δω μήπως μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.