Μετάβαση στο περιεχόμενο

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

Κοίτα τι συμβαίνει :

1) Τόσο ο φάκελος Εισερχόμενα όσο και ο Απεσταλμένα δεν ξεπερνούν το 100% πληρότητας .

2) Και στα δύο παραπάνω , κάποια μυνήματα εμφανίζονται ως μη αναγνωσμένα (με σύμβολο ένα κλειστό γράμμα) παρότι όλα τα έχω διαβάσει .

3) Τελικά μπορώ να στέλνω μυνήματα , αλλά στον φάκελο Απεσταλμένα δεν μου εμφανίζονται (το κατάλαβα σήμερα καθώς έλαβα απόκριση σε προηγούμενή απάντησή μου σε κάποια ερώτηση που μου είχαν κάνει)

4) Στη σημείωση (επάνω δεξιά) "Προσωπικές σημειώσεις" μου υποδεικνίεται πως έχω 18 μη αναγνωσμένα μυνήματα τη στιγμή που στην πραγματικότητα δεν έχω κανένα !

5) Άθροισα όλα τα μυνήματα που μου τα δείχνει ως μη ανεγνωσμένα και δεν βγαίνουν 18 !

Εν ολίγοις , πιάσ'τ'αυγό και κούρευ'το !

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ; Γίνεται να επαναφέρετε το παλιό όριο γραμμάτων και εικόνων σε κάθε δημοσίευση ; Προσπαθώ να τροποποιήσω την πρώτη δημοσίευση αυτού του θέματος και λαμβάνω ένα μύνημα λάθους , βάσει του οποίου έχω ξεπεράσει τον επιτρεπτό αριθμό γραμμάτων και εικόνων ! Παλιά δεν υπήρχε κάτι τέτοιο . Ούτε σε άλλα forums .

Ω , Χάρη , χρόνια πολλά κιόλας για αύριο !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε να αποθηκεύσεις τα μηνύματα σε μορφή txt στον Η/Υ σου και μετά νομίζω ότι θα λυθούν όλα αυτά τα προβλήματα τα οποία προέκυψαν μάλλον λόγω της μεταφοράς.

Για τα όρια, θα το δούμε. Ίσως να ήταν καλύτερα να ξεκινήσεις ένα καινούργιο θέμα απ' την αρχή στο οποίο θα κάνεις copy-paste το αρχικό σου μήνυμα σε 3-4-5 δημοσιεύσεις. Θα συνεχιστούν οι συζητήσεις σ' αυτό το καινούργιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

.........Ίσως να ήταν καλύτερα να ξεκινήσεις ένα καινούργιο θέμα απ' την αρχή στο οποίο θα κάνεις copy-paste το αρχικό σου μήνυμα σε 3-4-5 δημοσιεύσεις. Θα συνεχιστούν οι συζητήσεις σ' αυτό το καινούργιο θέμα.

Έτσι όμως δε θα χαθούν επισημάνσεις χρηστών και απορίες οι οποίες απαντιούνται από τον iliekater, οι οποίες είναι χρήσιμες για κάποιον που αντιμετωπίζει όμοιο πρόβλημα και διαβάζοντας τα posts ίσως να έβρισκε λύση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαγραφεί το παλιό θέμα. θα κλειδωθεί και δεν θα είναι πλέον υπόμνημα.

Θα δημιουργηθεί και παραπομπή σ' αυτό μέσα στο νέο.

 

Άλλη πρόταση:

Οι τέσσερις πρώτες δημοσιεύσεις είναι δικές σου (θα σβήσουμε το μήνυμα του Engineer). Οπότε μοιράζεις το περιεχόμενο του αρχικού μηνύματος στις δημοσιεύσεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαγραφεί το παλιό θέμα. θα κλειδωθεί και δεν θα είναι πλέον υπόμνημα.

Θα δημιουργηθεί και παραπομπή σ' αυτό μέσα στο νέο........

Ναι έτσι είναι καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

iliekater είσαι ΘΕΟΣ!!!!!!!!!

 

Να σου πώ και κάτι για να σου δημιουργήσω υπαρξιακό: είναι προφανές ότι έχεις πάρει όρκο να μην χρησιμοποιείς ονοματολογίες πλην της Ελληνικής.

Το όνομα χρήστη(user name) που χρησιμοποιείς στην Aγορά(forum),γιατί το έχεις με λατινικούς χαρακτήρες???? :)

Και πάλι σε συγχαίρω και σε ευχαριστώ και αν θες,να δημοσιεύσεις τον Διεθνή Τραπεζικό Αριθμό Λογαριασμού σου (ΙΒΑΝ) και θα λάβεις,τουλάχιστον από εμένα,στο υπόσχομαι.

 

Μικροαπαλή.........ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΒΡΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕ ΤΥΠΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)))))))))))))))))))Πονάει ο λαιμός μου από τα γέλια........

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που που σου άρεσε το χιούμορ μου ! Όπως έλεγε και ένας συγχωρεμένος καθηγητής μου , "Αυτό μου κατέβηκε σε μία στιγμή μεγίστης εμπνεύσεως" ! Τώρα , όσο αφορά την ορολογία , ναι είναι γεγονός , προτιμώ πάντα να σέβομαι τη γλώσσα της χώρας στην οποία βρίσκομαι . Η γλώσσα είναι αποτέλεσμα εργασίας και χρήσης αμέτρητων ανθρώπων και μόνο και μόνο γι'αυτό αξίζει και αμέτρητο σεβασμό . Ειδικά για τα ελληνικά που είναι μία γλώσσα που έχει ξεπεράσει τις 4 χιλιετίες ύπαρξης , πιστεύω πως ο παραπάνω σεβασμός μπορεί να πολλαπλασιαστεί και με 4000 ! Κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις παρατηρήσει το μίσος μου για τη λέξη ΟΚ , το οποίο μάλιστα στα αρχεία βοήθειας μετατρέπεται σε μαίνος !

Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για τη λέξη forum . Δεν φημίζομαι για τα λατινικά μου , αλλά πιστεύω πως έχεις δίκιο ! Φυσικά δεν έχω και τον παραμικρό λόγο να σε αμφισβητήσω . Με την ευκαρία να πω από τη μεριά μου για την παραπάνω λέξη έχω εφεύρει τη λέξη "συνδιάλεξη" με το σκεπτικό πως "συγκεντρονόμαστε μαζί και μιλάμε" . Μακάρι να κάνουμε και άλλες συζητήσεις για την ελληνική γλώσσα ! Τι λες για καμιά ταβερνούλα ; Σε πειράζει να φέρω και έναν καλό μου φίλο ; Λέγεται Οίνος και είναι φοβερός τύπος · πάντα ο κερατάς μας φτιάχνει τη διάθεση !

Όσο αφορά τον τραπεζικό λογαριασμό , δυστυχώς δεν έχω ΙΒΑΝ και εξάλλου δέχομαι μόνο μετρητά ! ! !

Α , και κάτι τελευταίο . Έφτιαξα την έκδοση 2.07 , αλλά θα την ανεβάσω αύριο καθώς πλέον είναι αργά .

Link to comment
Share on other sites

Οινος???Δεν τον εχω ξανακούσει...

Παντως η δουλεία σου ειναι φοβερή!!! Απλώς στην σημερινή εποχή απλώς ξεχνάς τα μετρητά!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι συμβαίνει :

3) Τελικά μπορώ να στέλνω μυνήματα , αλλά στον φάκελο Απεσταλμένα δεν μου εμφανίζονται (το κατάλαβα σήμερα καθώς έλαβα απόκριση σε προηγούμενή απάντησή μου σε κάποια ερώτηση που μου είχαν κάνει)

 

 

Iliekater πήγαινε Πίνακα ελέγχου>Επεξεργασία ρυθμίσεων>Προσωπικά μηνύματα> και ενεργοποίησε το Προκαθορισμένη αποθήκευση αντιγράφου απεσταλμένων μηνυμάτων στο φάκελο Απεσταλμένα

 

Περιττό να πώ ευχαριστώ για την καταπληκτική δουλειά σου και πάλι!!

Να σαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

gliout :

Οινος???Δεν τον εχω ξανακούσει...

Ίσως να έχεις ακούσει τον αδελφό του . Εϊναι εξίσου δημοφιλής και λέγεται Ζύθος !

........

Ανέβασα εδώ την νέα ενημέρωση 2.07 :

http://rapidshare.com/files/196357913/Pixis_2.07.zip

που συνοδεύεται από το βασικό πακέτο 009

http://rapidshare.com/files/196345331/Basic_packet_number_009.exe

 

Την έκδοση 2.07 την έφτιαξα επειδή με την τελευταία έκδοση (2.06) κατάφερα και αχρήστευσα την λειτουργία του κουμπιού "Νέα μελέτη" στις κύριες εφαρμογές του προγράμματος ! Η πλάκα είναι πως η έκδοση 2.07 δεν προήλθε κάνωντας έπεμβάσεις στην 2.06 , αλλά επεμβαίνοντας στην 3.00 . Γι'αυτόν το λόγο στην έκδοση 2.07 τρύπωσαν και μερικές βελτιώσεις που προβλέπονταν στην έκδοση 3.00 . Βέβαια , είμαι σίγουρος πως αυτό δεν πρόκειται να πειράξει κανέναν !

Αναλυτικά οι τροποποιήσεις είναι οι παρακάτω :

 

ΠΙΞΙΣ 2.07

Αλλαγές - βελτιώσεις

- Και η εφαρμογή Θερμομόνωση έχει πλέον μία ρύθμιση για κανονική / ταχύτερη τύπωση στο Word .

- Τόσο στις εφαρμογές τις Θέρμανσης όσο και στην εφαρμογή Θερμομόνωση , το αντίστοιχο παράθυρο Ρυθμίσεις είναι προσπελάσιμο και από το αντίστοιχο παράθυρο τύπωσης στο Word .

Διορθώσεις

- Το σφάλμα κάτα το οποίοτο κουμπί “Νέα μελέτη” στις τρεις κύριες εφαρμογές της ΠΙΞΙΔΟΣ δεν δημιουργούσε νέα μελέτη .

- Το πρόβλημα κάτα το οποίο μερικά από τα φύλλα των εφαρμογών Κεντρική θέρμανση δεν σεβόντουσαν τη ρύθμιση για ταχύτερη τύπωση στο Word .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.