Μετάβαση στο περιεχόμενο

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

Αυτό μου το είπε πρόσφατα και άλλος ... Δεν μπορώ να φανταστώ τι φταίει . Μπορείς να μου στείλεις ένα αρχείο να το δω και εγώ ; Για να βρούμε σε πρώτη φάση αν το πρόβλημα προέρχεται από το αρχείο ή το το πρόγραμμα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω αλλο ενα προβληματακι.... φορτωσα το προγραμμα σε αλλο υπολογιστη καθως στο προηγουμενο δεν μπορουσα να λυσω το προβλημα που ανεφερα πριν ... αλλα ενω εδω ολα πηγαιναν τελεια και εκτυπωσα τα παντα κανονικα και ενω εσωσα κανονικα την μελετη αυτη μετα δεν ανοιγει... λεει οτι ειναι καποιο σφαλμα και πιθανων να ανηκει το αρχει σε νεοτερη εκδοση της πιξιδας...καμια βοηθεια..? και παλι ευχαριστο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νομίζω πως κάτι κάνω λάθος, είναι εύκολη μια μικρή βοήθεια?

κατέβασα την έκδοση Pixis 4.05, το βασικό πακέτο, τα επιπλέον και το HJSplit.

Με το HJSplt σε ποια αρχεία κάνω join?μόνο στα επιπλέον?το δοκίμασα αλλά δεν μπορώ να τα τρέξω και όταν δουλεύω στο πρόγραμμα δεν μου ανοίγει τη νομοθεσία ούτε τη βοήθεια - λέει πως λείπει το manual.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Edit:

 

Κατάφερα να κάνω το join και έκανα την εγκατάσταση του δεύτερου επιπλέον πακέτου, και τώρα μπορώ να διαβάσω τη νομοθεσία, αλλά όχι τη βοήθεια.

Αν πάω Διάφορα -> Βοήθεια -> Κεντρική θέρμανση, εμφανίζεται το μήνυμα:

 

Το C:\Program Files\Pixis\Resourses\Manual\a) Κεντρική θέρμανση.doc δεν υπάρχει

 

Βλέπω ότι στον κατάλογο C:\Program Files\Pixis\Resourses υπάρχει μέσα μόνο ένας κατάλογος με όνομα PDFs. Ο φάκελος Manual δεν περιέχεται μέσα στο δεύτερο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανέβασα την έκδοση 4.06 στην οποία διορθώθηκε ένα σφάλμα που έκανε το πρόγραμμα να κλείνει όταν δεν έβρισκε κάποιο από τα αρχεία που του χρειαζόταν :

http://www.megaupload.com/?d=P6WT8YXL

Το αντίστοιχο βασικό πακέτο (25ο) είναι εδώ :

http://www.megaupload.com/?d=URE4QHZA

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο παράθυρο της εφαρμογής "Εμπειρικοί υπολογισμοί" για τις θερμικές απώλειες, τα αποτελέσματα τα δίνει σε kcal/m2hC, μήπως θα έπρεπε να είναι kcal/h ;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ο υπολογισμός θερμικών απωλειών χώρου αναφέρεται σε χώρο με μόνωση των εξωτερικών επιφανειών ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.