Μετάβαση στο περιεχόμενο

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

Η επόμενες εφαρμογες που έχω υπόψη μου έχουν να κάνουν με πράγματα πέρα από αυτά που έχω προσθέσει μέχρι σήμερα , αλλά προς το παρών πρέπει να ξαναβρω το κουράγιο να ξανασχοληθώ με την πάλιομεταφορά ... Αλήθεια , μήπως γνωρίζει κανείς από βάσεις δεδομένων Access σε VB .NET ; Μπορεί να χρειαστώ βοήθεια ...

 

Υ.Γ. : Απ'ότι βλέπω το παρών θέμα έσπασε το φράγμα των 100.000 αναγνώσεων :) !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι μαζί μας τις γνώσεις σου και τον κόπο σου.

Μόλις το εγκατέστησα και δεν έχω προλάβει να το δω καλά αλλά ήδη φαίνονται οι δυνατότητες του και η πολύ δουλεία που έκανες.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αλήθεια , μήπως γνωρίζει κανείς από βάσεις δεδομένων Access σε VB .NET ; Μπορεί να χρειαστώ βοήθεια ...

 

iliekater στείλε πμ αν θες

λίγες γνώσεις τις έχω

όσο μπορώ βοηθάω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητέ Iliekater,

 

μετά από καιρό απροβλημάτιστης (κατά κανόνα) της Πυξίδας, επανέρχομαι μια και, για κάποιον περίεργο λόγο, δεν μου ανοίγει σε κανένα από τα δύο μου pc....

Βγάζει Run-time error '13': type mismatch όταν προσπαθώ να τρέξω το πρόγραμμα. Αυτό γίνεται και σε XP (ελληνικά) και σε Win 7. Το ενδιαφέρον είναι ότι έχω χρησιμοποιήσει την Πυξίδα χωρίς πρόβλημα στο παρελθόν σε αυτούς τους δύο συγκεκριμένους υπολογιστές...

 

(εννοείται ότι δοκίμασα και στα δύο απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση...)

 

Για άλλη μια φορά, αν ευκαιρήσεις, εκτός από την παραχώρηση του λογισμικού, βόηθα και με τη χρήση του....

Χίλια ευχαριστώ

Θανάσης

 

edit: μόλις, Πέμπτη πρωί, εγκατέστησα την Πυξίδα σε win 7 που δεν είχε ποτέ παλιότερα πυξίδα και δουλεύει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου πάει το μυαλό είναι ότι κατά καιρούς όλο κάποια ενημέρωση κάνουν στα Windows και καθώς τα στοιχεία (dll κτλ) που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα είναι παλιά , το αποτέλεσμα είναι κάτι να μην "δένει" με το άλλο . Τέτοια προβλήματα λύνονται με το να κάνω πάλι compile και να το ξαναανεβάσω .

Δε μου λες όμως , αυτό το πρόβλημα συμβαίνει κατευθείαν με το που πας να ξεκινήσεις το πρόγραμμα ή μετά από κάποια συγκεκριμένη ενέργεια ; Διότι αν είναι το δεύτερο , μήπως μπορείς να μου περιγράψεις την πορεία μέχρι να κολήσει ;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία σου έκδοση, αλλά τα πακέτα (βασικό και επιπλέον) δεν τα βρίσκω πουθενά.

Μου βγάζει dead link.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , μένει να ενημερωθεί η αρχική σελίδα . Με την ευκαρία , κατέβασε την 4.09 , μιας και έκανα ένα ακόμα πασπάτεμα . Ορίστε και οι σύνδεσμοι :

 

ΠΥΞΙΣ 4.09 :

http://www.megaupload.com/?d=KSI4BG7V

Βασικό πακέτο πηγών 028 (όχι 29 , που είχα γράψει) :

http://www.megaupload.com/?d=NYTHVL0B

Το Επιπλέον πακέτο δεν έχει αλλάξει .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.