Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανανέωση πιστοποιητικού πυρασφάλειας


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω αναλάβει να φτιάξω μια μελέτη πυρόσβεσης για πρατήριο καυσίμων και δεν ξέρω τι να κάνω. Την παλιά την έχω και λήγει τον Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω μια μελέτη πυροπροστασίας σε πρατήριο καυσίμων γιατί λήγει αυτή που έχει τώρα. Τι πρέπει να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να κάνεις νέα μελέτη

απλά καταθέτεις κάποια χαρτιά (αναγόμωσης, Υ.Δ. μηχανικού ελέγχου καλή λειτουργίας, 10Ε για βιβλίο μέσων πυρόσβεσης) στην Π.Υ. για να γίνει ανανέωση πιστοποιητικού.

πήγαινε στην Π.Υ. της περιοχής σου να σου πουν ακριβώς.

Σε περίπτωση που έχουν γίνει αλλαγές και χρειάζονται κι άλλα μέσα τότε θα χρειαστεί να κάταθέσεις νέα μελέτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορές σου. Για την ανανέωση να σου πω οτι έχει βάλει μια πρόσθετη δεξαμενή με την άδεια της. Τι να κάνω???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το να έχει προσθέσει μόνο μία δεξαμενή, δεν υπάρχει πρόβλημα.

λογικά θα είναι υπόγεια.

Η δ/νση μεταφορών στέλνει κοινοποίηση της νέας άδειας μετά την προσθήκη στην Π.Υ. για ενημέρωση του φακέλλου του πρατηρίου και η Π.Υ. αλλάζει το πιστοποιητικό της γράφοντας την νέα χωρητικότητα του πρατηρίου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.