Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Στερέωση θωρακισμένης πόρτας.


hpapagigr

Recommended Posts

Αγαπητέ φίλε , καλό θα ήταν να μην γίνεσαι φορτικός στα συνεργεία .

Αν κατάλαβα καλά , πρόκειται γιά πολυκατοικία , οπότε ότι πρόβλημα έχεις απευθύνσου στον αρμόδιο , η προσέλαβε ένα μηχανικό να παρακολουθεί το έργο γιά λογαριασμό σου .

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορείς να σχηματίσεις άποψη γιά τεχνικά θέματα μέσα από φόρουμ , ούτε την δυνατότητα να κρίνεις πράγματα που αγνοείς .

 

Δεν νομίζω ότι θα ήσουν ευτυχής , αν είχες κάθε μέρα μιά μαμά στην τάξη , να σε ρωτάει συνεχώς το πως και το γιατί .

 

Δεν είμαστε όλοι ειδικοί σε όλα .

Link to comment
Share on other sites

Όμως είναι κακό να μαθαίνω πράγματα που αγνοώ (τεχνικά) έτσι ώστε να κρίνω κ μόνος μου?

Δεν είναι κακό. Είναι όμως πολύ δύσκολο (ειδικά μέσω internet).

Εξ'αλλου δεν πρεπει αφου αναλαμβάνω το ρίσκο της προπληρωμής να προλάβω τυχόν "κακοτεχνίες"?

Γι' αυτό πρέπει να επιλέξεις τους κατάλληλους.

Δεν γίνεται να μάθεις τη δουλειά τους για να προλάβεις λάθη που μπορεί να κάνουν.

 

να μην γίνεσαι φορτικός στα συνεργεία .

Αυτό να το τηρείς πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κύριοι για τις συμβουλές σας. Ποτέ δεν πάω να ρωτήσω στα συνεργεία. Τον επιβλέποντα μηχανικό ρωτάω πάντα!

Θα ήταν εφικτό όμωσ να μου δωθεί καποια απάντηση σε όσα εχω ως απορίες? Και φυσικά σε καμμιά περίπτωση δεν εννοω να γίνω ειδικός μεσα στο νετ, απλά μια ιδέα για να καθησυχάσω τις όποιες ανησυχίες μου.

Και πάλι σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.