Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάριο έκδοσης οικοδομικών αδειών - ΓΟΚ


Recommended Posts

Χαίρεται,

ενδιαφέρομαι για σεμινάριο σχετικά με την έκδοση οικοδομικών αδειών και γενικότερα με τον Γ.Ο.Κ., ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα ενα σεμινάριο το οποίο όμως γίνεται στην Θεσσαλονίκη, υπάρχει κάτι στην Άθηνα;

επείδη τώρα υπηρετώ την θητεία μου και είμαι στον Έβρο δεν μου είναι και πολύ εύκολο να το ψάξω πολύ, ελπίζω να με κατανοείτε και να μην υπάρχει πρόβλημα με την δημιουργία ενός τέτοιου θέματος.

Εαν απευθυνθώ στο ΤΕΕ Αθήνας θα με πληροφορήσουν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, το ΙΕΚΕΜΤΕΕ διοργανώνει σχετικό σεμινάριο συχνά πυκνά. Μια επίσκεψη στην ιστοσελίδα του θα σε διαφωτίσει σχετικά με τις ημερομηνίες, τα κόστη και το περιεχόμενο. Καλός πολίτης εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ και κάνε αίτηση.

Δεν ξέρω πότε έχουν πάλι αλλά νομίζω ότι 1-2 φορές το χρόνο γίνεται στην Αθήνα.

 

http://www.iekemtee.gr/

 

Στο κάτω μέρος της σελίδας έχει την αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφθηκα την σελίδα τους, αλλά ενημέρωνει μόνο για τα σεμινάρια που γίνονται την περίοδο Νοέμβριος-Ιανουάριος.

Δεν παρέχουν πληροφορίες για τους επόμενους μήνες;

Περιμένουν πρώτα να ολοκληρωθεί αυτός ο κύκλος και μετά να ενημερώσουν για τον επόμενο κύκλο σεμιναρίων;

 

Θα περίμενα η σελίδα τους να είναι πιο οργανωμένη, όσο και να έψαξα δεν βρήκα πληροφορίες για το πότε θα γίνουν τα σεμινάρια μετά τον Ιανουάριο.

 

ή μήπως δηλώνω συμμετοχή χωρίς να έχει βγει το πρόγραμμα για τους επόμενους μήνες και έτσι παίρνω σειρά προτεραιότητας και με ενημερώνουν πότε θα το παρακολουθήσω;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θέλω να πάω και έχω την ίδια απορία.. αλλά νομίζω δηλώνεις συμμετοχή και μόλις συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός ατόμων κανονίζουν πότε θα γίνει το σεμινάριο κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι. Κάνεις την αίτηση... περιμένεις... και όταν συμπληρωθούν τα άτομα θα σε ειδοποιήσουν! Θα κάνεις την πληρωμή και όταν και αν πληρώσουν τελικά όλοι γίνεται το σεμινάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έκανα κι εγώ αίτηση γι αυτό το σεμινάριο για την περίοδο οκτ-δεκ 2010.

Μήπως κάποιος συνάδελφος το έχει παρακολουθήσει να μας πει την εμπειρία του; Κ για το συγκεκριμένο κ γενικά για τα σεμινάρια του ΙΕΚΕΜ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι πρόκειται για σεμινάριο που σου δίνει γενικές οδηγίες, αλλά πηγαίνοντας εκεί θα πρέπει να ξέρεις 2-3 πράγματα. Είναι δύσκολο να αφομιώσεις όλη τη γνώση και όλες τις περιπτώσεις. Έχοντας όμως κάποια τριβή με το αντικείμενο από πριν βοηθάει πάρα πολύ.

 

Προσωπική εμπειρία με το συγκεκριμένο σεμινάριο ότι δεν μου έδωσαν χαρτί παρακολούθησης διότι έλειψα σε 2 από τα 13 (νομίζω) μαθήματα. Το 1 ήταν ηλεκτρομηχανολογικά (που τι να τα κάνω ως Πολ. Μηχ. και το 2ο ήταν παρουσίαση προγραμμάτων τύπου civil κλπ.

 

Τους τα είπα ένα χεράκι, αλλά δεν βρήκα το δίκιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.