Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελετητικό και εργασία σε κατασκευαστική


sirus

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σε αυτούς που τα ξέρουν καλύτερα. Εάν έχω μελετητικό πτυχίο θα μπορούσα να δουλέψω σε κατασκευαστική εταιρία με δημόσια και ιδιωτικά έργα ή με υποχρεώνει να έχω μεκ ή θα με έχει μόνο για τα ιδιωτικά? Γιατί μου είπανε ότι μπορώ να το κάνω αφού η εταιρία θα έχει προφανώς εργοληπτικά πτυχία. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε σε υποχρεωνει να εχεις ΜΕΚ για να βρεις δουλεια. Εργασία μπορεις να βρεις και χωρίς ΜΕΚ ή ΜΕΕΠ, απλα αυτα είναι πτυχία τα οποία αργοτερα στη καριερα σου θα σου φανουν χρησιμα. Κανε ενα κοπο και διαβασε τους οδηγους του ΤΕΕ για τα πτυχια αυτα και τι είναι ακριβως, τα λεει αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει τόσα και τόσα για αυτά αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Εσείς που έχετε δουλέψει τα ξέρετε καλύτερα και τι γενικώς παίζεται, από αυτά που γράφει το τεε. Περισσότερες επιλογές για την αρχή της καριέρας σου έχεις με το μελετητικό πτυχίο έτσι δεν είναι? Ενώ για πιο μετά θα ήταν καλύτερο να έχεις Μεκ?

Και αν ξέρει κάποιος αν αλλάξω γνώμη μετά από κάποια χρόνια και θέλω να πάρω το άλλο πτυχίο με τι κόστος γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε σε υποχρεωνει να εχεις ΜΕΚ για να βρεις δουλεια. Εργασία μπορεις να βρεις και χωρίς ΜΕΚ ή ΜΕΕΠ, απλα αυτα είναι πτυχία τα οποία αργοτερα στη καριερα σου θα σου φανουν χρησιμα. Κανε ενα κοπο και διαβασε τους οδηγους του ΤΕΕ για τα πτυχια αυτα και τι είναι ακριβως, τα λεει αναλυτικα.

Το θεμα ειναι οτι τις μελετες δημοσιων εργων τις υπογραφει κατοχος αντιστοιχου ΜΕΚ

 

Τις μελετες Δημοσιων εργων δεν τις υπογραφει αυτος που εχει πτυχιο ΜΕΚ αλλα αυτος που ειναι γραμμενος στα Μητρωα Μελετητων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.